Haberler

Milli Savunma Üniversitesi Öğrencileri Ne Kadar Burs/Harçlık Alıyor?

Milli Savunma Üniversitesi Öğrencileri Ne Kadar Burs/Harçlık Alıyor?

  • Milli Savunma Üniversitesinde Harp Okulu ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri sınıflarına göre farklı miktarda harçlık almaktadır.
  • Harp Okulu ve MYO öğrencileri KYK öğrenim kredisi alabilir. KYK öğrenim kredisi geri ödemeli olduğu için mesleğe başladıktan sonra taksitler halinde krediyi geri ödemeniz gerekmektedir. 2020 yılı KYK öğrenim kredisi ücreti 550 TL’dir.
  • Ancak Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri KYK bursu alamaz. Bunun nedeni Harp Okulları ve MYO’larda okuyan öğrencilere devlet tarafından sınıflara göre harçlık verilmesidir. Verilen harçlıklar geri ödemeli değildir. Bir nevi KYK bursu niteliğindedir.
Harp Okulları Öğrencileri Harçlık Ücreti
Sınıflara göre değişiklik göstermektedir.
420-650 TL arası
Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri
Sınıflara göre değişiklik göstermektedir.
230-250 TL arası

YouTube video

  • Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilere verilecek harçlıklar o yılın memur katsayı oranına göre belirlenmektedir. Her yıl katsayı arttığında Milli Savunma Üniversitesi öğrencilerine verilecek harçlıklar da artmaktadır.
  • Ayrıca Milli Savunma Üniversitesinde okuyan öğrenciler barınma, yemek ve eğitim ücreti ödememekte. Tüm bu giderler devlet tarafından karşılanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu