Haberler

e-YDS Her Ay Yapılacake-YDS Her Ay Yapılacak

ÖSYM, online sınav sisteminin ilkini 20 Eylül 2014’te yapmıştı. Yalnızca 75 kişinin girdiği e-YDS’nin ücreti 120 TL olarak belirlenmişti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre;
ÖSYM Başkanı Demir: “e-YDS’ye ilişkin gerçekleştirdiğimiz toplantıda, 2014 sonuna kadar her ay bir sınav uygulamasının gerçekleştirilmesine karar verildi” dedi.

Online sınav sisteminin diğer sınavlarda da uygulanması için bir geçiş aşaması olan Yabancı Dil Sınavı 2014 sonuna kadar her ay düzenli olarak yapılacak. e-YDS’de; sınav binası ve civarında lojistik destek hizmetleri, başvuruların alınması, görevlilerin atanması, kapalı dönem uygulaması, görevlilerinin ve adayların binalara kabul edilmesi, sınavın başlatılması, yürütülmesi ve sonlandırılması” konularında kapsamlı değerlendirmeler yapıldığını anlatan Demir, “e-YDS, elektronik sınav uygulamasının ilk örneğini teşkil etmesi bakımından önemli” dedi.

Demir, “Genel olarak katılımcılar, görevliler ve adaylar alınan geri dönüşümler ile başarılı bir sınav uygulamasının gerçekleştirildiğini, önemli bir sorun yaşanmadığını, sınav sürecinin planlandığı gibi yürütüldüğünü, görevlilerin eğitimlerinin ve internet sitesi üzerinde sunulan deneme sınavının çok faydalı olduğunu dile getirdi. Benzeri uygulamaların aynı şekilde devam etmesinin önemli olduğunu söylediler” ifadelerini kullandı.

Yılda 2 kez yapılan Yabancı Dil Sınavının ücreti 50 TL olarak belirlenirken 20 Eylül 2014’te yapılan e-YDS’nin ücreti 120 TL olarak belirlenmişti. Toplantıda e-YDS ücretinin diğer sınavlarda kaç TL olacağıysa belirtilmedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu