ÖSYM Mobil Uygulaması Geliyor

0
3378

ÖSYM, geçtiğimiz günlerde revizyon başlığıyla bir açıklama yayınlamış ve bundan sonra sınav sonuçlarının hangi tarih ve saatte açıklanacağını da sınav takvimlerine eklemişti. ÖSYM başkanı Ömer Demir’in yeni açıklamasıyla ÖSYM artık android ve İOS teknolojisine kavuşuyor.

Adaylar 2016 yılından itibaren ÖSYM’nin geliştirdiği android ve İOS uygulamalarla sınav sonuçlarına daha kolay erişebilecekler. Geçtiğimiz yıllarda sınav sonuçlarının öğrenilmesi sırasında internet sitesindeki aşırı yoğunluktan dolayı saatlerce bekleyen adaylar artık bu sorunla karşılaşmayacak. Akıllı telefonlara yüklenecek ÖSYM mobil uygulaması ile saniyeler içinde adaylar puanlarına ulaşabilecek.

Adaylar uygulamayı yükledikten sonra bir kez güncelleme yaparak telefon ayarlarından bazı izinleri verdikten sonra sınav sonuçları bildirim olacak ekranlarına düşecek.

Ücretsiz olarak Android market ve App Store’den indirilebilecek olan ösym mobil uygulamasında adaylar TC kimlik numaraları ve ais (aday işlemleri sistemi) şifreleriyle giriş yaptıktan sonra tüm sınavlar liste halinde adayların ekranında görünecek.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim