ÖSYM Sınavlarında Artık Kuru Üzüm Dağıtılacak

0
3274

Sınavlarda şeker yerine üzüm dağıtılacak

Kopya skandallarının sıkça gündeme gelmesinden sonra ÖSYM, 3 yıldır yaptığı sınavlarda tüm öğrencilere içinde kalem, silgi, şeker ve peçetenin bulunduğu kutu vermeye başlamıştı. Bugün AKP Manisa milletvekili aynı zamanda Sağlık komisyonu üyeliği yapan Muzaffer Yurttaş, ÖSYM sınavlarında 2015 yılından itibaren şeker yerine üzüm dağıtılacağını açıkladı.

Türkiyenin üzüm şehri Manisa’nın AK Partili milletvekili ve Sağlık Komisyonu üyesi Muzaffer Yurttaş, Başbakan Davutoğlu’nun okullarda üzüm dağıtılacağını açıklamasının ardından Manisa Ticaret Borsası’nda basın toplantısı düzenledi. ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda şeker yerine kuru üzüm dağıtılacağını belirten Yurttaş, “Projemizde haftada üç gün her çocuk için 50 gram küçük paket içinde üzüm verilmesi planlanmıştır. Üzüm taşınması, dağıtımı, saklaması kolaydır. Öğrenci bir seferde tüketmek zorunda değildir. Tüketmediği kadarını saklayıp daha sonra da tüketebilir” dedi.

Projenin en yakın zamanda hayata geçirileceğini açıklayan Sağlık Komisyonu üyesi Muzaffer Yurttaş, üzümün hem doğal hem de beyin için hazır enerji olduğunu vurguladı. Okul kantinlerinde asitli içeceklerin de satılmadığını belirten Yurttaş, öğrencilerin sağlıklı besin tüketmeleri için vücuda zararlı yiyecek ve içecekleri yasakladıklarını belirtti. Üzüm yetiştiricilerini de yakından ilgilendiren bu haberin 2015 yılından itibaren yapılacak olan sınavlarda uygulanması bekleniyor.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim