Özyeğin Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
3938

Özyeğin Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Özyeğin Üniversitesi, 2007 yılında İstanbul’da kurulan vakıf üniversitesidir. Merkez yerleşkesi Çekmeköy’dedir. “Hayatınızın girişimi” sloganı bulunan üniversite Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2015 yılı Girişimcilik ve Yenilikçilik endeksinde Türkiye’nin en iyi 7.üniversitesi seçilmiştir. 

Ulaşım açısından ters bir alanda konuşlanmasına rağmen bol yeşilliği olan akıllı bir kampüse sahiptir. Akademik kadrosu, laboratuvar, öğrenci ve mezunlarına sunduğu imkanlar, kampüs ortamını dikkate aldığımız zaman Türkiye’deki ortalama üniversitelerin üzerinde bir kaliteye sahip olduğunu söyleyebiliriz. tour.ozyegin.edu.tr bağlantısını ziyaret ederek tüm fakülte ve ortak alanları sanal turla görüntüleyebilirsiniz. Özyeğin Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan verilerine ulaşabilirsiniz.

Burayı lütfen dikkatli okuyun! Tanıtım yazımız, video ve görseller her ne kadar tercihlerinizi etkilese de tercih listenize eklemeyi düşündüğünüz üniversitelerin tanıtım günlerine katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece daha isabetli kararlar verebilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi & Kampüs Olanakları

  • 13.000 m² kapalı alana sahip modern spor merkezinde voleybol, tenis, basketbol, badminton oynayabileceğiniz kapalı spor salonu, 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, squash salonu, satranç salonu, fitness salonu, dans, spining, pilates dersleri için stüdyo, açık tenis kortu, açık basketbol/voleybol sahası, yapay çim futbol sahası bulunmaktadır.
  • Kampüs içinde farklı yiyecek-içecek hizmetleri sunan kafe&restoranlar bulunmaktadır.
  • Özyeğin Üniversitesi yurtları kampüs içinde bulunduğu için yurt içinde kendi yemeğinizi de yapabilirsiniz.
  • Modern sınıf ve laboratuvarları kullanarak dersleri pratik olarak daha iyi özümseyebilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi & Ulaşım

Altunizade, Kadıköy, Bostancı, Taşdelen, Taksim, Ataşehir, Pendik ve Tuzla’dan üniversitenin servisi gelmektedir. Servisler ücretlidir. Kampüs içi servisler ise ücretsizdir. Üniversiteye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım ise aşağıdaki gibi sağlanmaktadır. “Shuttle” diye tabir edilen servislerin ücretleri öğrencilere göre çok yüksektir.

2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

Özyeğin Üniversitesi & Barınma

Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan 2626 kişilik yurt binası, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek yapılmıştır. Odalar 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir. Kız ve erkek öğrencilerin ortak kullanım alanında ücretsiz çamaşırhane, grup etüt salonları, dinlenme ve misafir kabul salonu, sinema salonu, TV salonu, kafeterya, market, yiyecek-içecek işletmeleri, revir ve ATM’ler bulunuyor. Kamera sistemi, merkezi ısınma, sıcak su, güvenlik ve kablosuz internet erişimi de yurdun sağladığı diğer imkanlar. Yurt kompleksinde ayrıca öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak sağlayan, futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortu ve fitness salonu da mevcut.

Özyeğin Üniversitesi yurt ücreti bahar ve güz olmak üzere iki farklı dönemde tahsil edilmektedir. Aşağıda 2018-2019 eğitim yılı güz dönemi yurt ücretleri verilmiştir. Yeni dönemde fiyatların değişiklik gösterebileceğini unutmayın!

Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 8.036
İkinci öğretim 0
TOPLAM 8.036

Özyeğin Üniversitesinde Hangi Fakülteler Var?

  • Hukuk Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Özyeğin Üniversitesi Tanıtım Videosu
YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim