Pamukkale Üniversitesini Kazananların Bilmesi Gerekenler

0
3752

Türkiye’nin en değerli öğrencilerinin mezun olduğu, başarılı ve sosyal yönden aktifliği ile bilinen Pamukkale Üniversitesi hakkında bilmeniz gereken şeylerden bahsedelim. Denizli’nin her yerine aynı uzaklıkta yer alan, ulaşımın kolay olduğu ve yol yapım çalışmalarının hiç bitmediği kampüsten bahsedelim.

1) PAÜ’lü olmak ayrıcalıktır!

Pamukkale Üniversitesi’nde eğitim hayatını bitiren ve ya devam ettiren bütün öğrenci arkadaşlardan bu sloganı sürekli olarak duyabilirsiniz. PAÜ’de okuyan öğrenciler gerek şehrin avantajları ve dezavantajları gerekirse üniversitede bulunan hocaların farklı ve zor şekillerde vize ve final soruları sormasından dolayı bu sloganı sık sık duyabilirsiniz. PAÜ’den mezun olduğunuz zaman özleyeceğiniz, keşke devam etseydi diye yakınacağınız yıllar olduğunu unutmayın. :)

2) Ay Kafe, Yemekhane ve Kütüphane nerede olduğunu öğrenin! 

Pamukkale Üniversitesini ilk kazandığınız yıl en fazla zaman geçireceğiniz yerleri keşfetmelisiniz. Kütüphane içerisinde vize ve final dönemlerinde, öğlen ve ya akşam saatlerinde okul içerisinde uygun fiyata karnınızı doyurmak için yemekhaneyi, boş vakitlerinizi değerlendirmek arkadaşlarınız ile üniversite içerisinde muhabbet etmek için ise Ay Kafe’yi tercih edebilirsiniz.

Öğrenci sayısı her yıl arttığı için Ay Kafe genellikle dolu ve oturacak masa bulamayacağınız için PAÜ Kafeyi tercih edebilirsiniz.

3) Dolmuş ve otobüsler hakkında bilgi edinmelisiniz

Kampüs içerisinde yer alan otobüs durağı sayesinde Denizli’nin her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli’de belediye otobüslerini kullanabilmek için otobüs kartına sahip olmanız gerekiyor. Denizli’nin her tarafında görebileceğiniz dolmuşlar ile istediğiniz her yere nakit ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Unutmadan, otobüse binmeniz gerekirse tontiş teyzelere rica ederseniz sizin için kartlarını kullanacaklardır. :)

4) Sosyal aktivitelere katılın!

Pamukkale Üniversitesini kazanan öğrenciler ilk geldiği yıl her fakültenin önünde açılmış standları görebilir. Örneğin, TOG (Toplum Gönülleri Vakfı), Dans Topluluğu, Hemşirelikte Bilim, Sanat ve Kültür Topluluğu, Türk Halk Müziği Topluluğu, Rock Topluluğu vb. bu tarz oluşumların standlarında yer alan öğrencilere dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Stand ve arkadaşlarınız aracılığıyla etkinliklere katılabilir, sosyal üniversite hayatı geçirebilirsiniz.

 5) Kısmı zamanlı çalışma ayrıcalığı

Öğrencilerin maddi durumu iyi olmadığı belirlenen öğrenciler, üniversite içerisinde ders programlarına uygun şekilde kısmı zamanlı belirli ücret karşılığında küçük işler yaptırılıyor. Örneğin, maddi durumu iyi olmayan paraya ihtiyacı olan öğrenciler yemekhane içerisinde ekmek ve su dağıtımı yapabilir.

Her yıl üniversite belirlenen öğrenci sayısı kadar ihtiyaç durumuna göre öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyor.

6) Sıcak havaların vazgeçilmez ikilisi: Gölbahçe ve Çamlık!

Sıcak yaz günlerinde kafe, derslikler vb. yerlerde vakit kaybetmeyin. Üniversite içerisinde yer alan Gölbahçe ve ya kampüs içerisinde yer alan Çamlık’ta arkadaşlarınız ile vakit geçirebilirsiniz. Gölbahçe, sıcak yaz günlerinde öğrencilerin müzik söylediği, muhabbet ettiği, yeşillendirilmiş alandır. Çamlık, Denizli halkının sıcak yaz günlerinde ailesini aldığı ve piknik yapmak için uygun gördüğü yeşillik piknik alanıdır.

Üniversite öğrencileri her iki alanıda çok sevdiği için burada sıcak ve samimi arkadaşlıklar kurabilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim