Teknoloji

Pokemon Go Nasıl İndirilir?

1990 yıllarının çocukları için efsane olan Pokemon yeniden günümüzde can bulmaktadır. Pokemon Go adında yayınlanan uygulama ile hem Anroid hem de Ios için yayınlanmıştır. Ne yazık ki Windows Phone için aynı şey söz konusu değildir. Akıllı telefon kullanıcı sayılarına bakılırsa gayet normal bir şekilde Pokemon Go’nun yayınlandığı aşikardır. Efsanevi çizgi film olan Pokemon’da gerçekleşen tüm hikayeler bu oyunda da olacaktır. Pokemon Go ile birlikte sizin konum bilgilerinizi alarak çalışmaktadır. Böylelikle tüm dünya üzerindeki kullanıcıları tek bir çatı altında birleştirerek aynı harita üzerinde oynamanızı sağlamaktadır. Bu durumda dünyanın her bir köşesinde pokemon olacağını göstermektedir. Hatta Everest Dağı’nın tepesinde bile ender rastlanan bir pokemon olabilir. Everest’e çıkmadan bunu bilemeyeceğiz. Pokemonları yakalamak için kameranız yardımıyla yapılmaktadır. Yakınınızda bulunan pokemon olduğu anda kameranız açılarak size onu göstermektedir. İstediğiniz anda ona sahip olabilirsiniz. Aynı çizgi filmde olduğu gibi her maceraya atılabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile onları  kapıştırabilirsiniz.

  • Pokemon Go Nasıl İndirilir?
  1. Pokemon go ios

Ios işletim sistemleri için Apple Store üzerinden Amerika üzerinden bir üyelik açmanız dahilinde oyunu rahatlıkla indirip, oynayabilirsiniz. Bunun için öncellikle mevcut Ios hesabınızdan çıkış yapmanız gerekmektedir. Ardından tüm dünya pokemon oyuncuları ile birlikte pokemon avına çıkabilirsiniz.

  1. Pokemon Go Android İndir

Ios işletim sisteminde olduğu gibi Google Play Store üzerinden de ülkemiz için server açılmadığı için şu an indirmek mümkün değildir. Ancak Abd, Yeni Zellanda gibi bir lokasyon seçerek açacağınız yeni bir hesap ile rahatlıkla indirerek Pokemon Go serüvenine atılabilirsiniz.

  • Pokemon Go Nasıl Oynanır ?

GPS bilgileri yardımıyla lokasyon bilgilerinizi paylaşmanız dahilinde yakınınızda bulunan pokemonları göstermektedir. 200 metre yakınınızdaki pokemonları göstermektedir. Yaklaştığınızda ufak ufak patiler ile yaklaştığınız gösterir. Pokemonun yanına geldiğinizde kameranız açılır ve poki topunu pokemonun üstüne doğru atmanız ile ender rastlanan bir pokemona sahip olabilirsiniz.  Oyun içinde gelişen yumurtanız bulunmaktadır. Hızlı hareket etmeniz sonucunda daha çok çabuk gelişmek göstermektesiniz. Ancak 10 km hızdan fazla bir hıza ulaşırsanız yumurtanın gelişimi durmaktadır yani araba ile hızlı davranmak mümkün değildir. Pokemon Go’nun haritasına bakıldığı zaman birçok ayrıntının düşünüldüğü ortaya çıkmaktadır. Harita üzerinde pokemonların kapışabildiği alanlar mevcuttur ancak ülkemizde lokasyon açılmadığı için şu an için bu kapışma ve turnuvalar ne yazık ki mümkün değildir.

Pokemon Go, doksanlı yılların çocuklarına yeninden çocuklarını yaşatmak adına yeniden bir doğuştur. Hayatın sıkıntısı üzerine anlık olarak bulunduğunuz her yerden bu sanal gerçekliğe dahil olabilirsiniz. Dünyanın her bir noktasında bulacağınız bir pokemon ile bu heyecan dolu serüvene artık sizlerde var olabileceksiniz. Şu an için Amerika ve Avrupa üzerinde milyonlar kişi Pokemon Go’yu indirmiştir. Tüm dünya üzerinde de yayınlandığı zaman indirilme sayısı rekor sayılara ulaşacağı kesindir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu