Pokemon Go Nedir Nasıl Oynanır?

0
3450

Pokemon Go Nedir Nasıl Oynanır?

Doksanlı yıllarından en efsanevi çizgi filmlerinden biri olan Pokemon ile kendimizi heyecan dolu serüvenin içinde bularak çocukluk yıllarımızı geçirdik. Ülkemizde olduğu gibi aynı zamanda dünya çapında da aynı etkiyi bırakmayı başaran Pokemon, günümüzde de Pokemon Go olarak Eylül ayından itibaren hem İOS hem de Android olarak tüm akıllı telefon kullanıcılara sunulacaktır. Böylelikle bu heyecan dolu serüvenin içine yeninden dönebileceksiniz.

  • Pokemon Go Nedir ?

Pokemon Go öncelikle adından da anlaşılacağı üzere online bir platform üzerinden oynanabilme özelliği olup, tüm Pokemon severleri bir araya toplayan sanal oyundur. Hem İOS hem de Android üzerinde de oynanabilme gibi bir imkanı olacağından tüm akıllı telefon kullanıcılarına ulaşabilecektir.

  • Pokemon Go Nasıl Oynanır ?

Pokemon Go bahsettiğimiz üzere online bir ağ üzerinden toplu halde,  tüm oyuna giriş yapanlar oyuncular ile oynanabilecektir. Efsanevi çizgi film olan Pokemon’daki tüm karakterler ve özelliklerin hepsi bu oyun içerisinde olacağını bilmek oyun severleri şimdiden heyecanlandırmaya başlamıştır. Tamamen çizgi filmin kurgusuna uyularak Pokemon Go ile pokemon yakalayacaksınız ve arkadaşlarınız ile müsabaka yapabileceksiniz. Sizlerde bu oyun ile birlikte bir Pokemon sahibi olabileceksiniz. Bu şekilde Ash gibi bir karakter olarak Pokemon dünyasının baş kahramanı olabilirsiniz. Oynayabilmek için en önemli özelliklerden biri de Plus Bileklikler olacaktır. Piyasa fiyatı olarak 100 ile 150 TL arasındadır. Bu bileklik ile oyunda birçok ekstra özellik açılacaktır. Aynı zamanda bu ekstra özellikler Pokemon dünyası üzerinde var olabilme şansı doğuracaktır. Tabi bu bileklik olmadan da rahatlıkla oynayabileceksiniz.

  • Pokemon Go hangi telefonlarda oynanabilecek ?

Pokemon Go için şu an ki üst düzey telefonlar rahatlıkla çalıştırabilecektir ancak orta sınıf akıllı telefonlar için aynı şeyi söylemek söz konusu değildir. Yapılan açıklamalar üzerine ilk eleyici faktör yüksek kalitede kamerası olmasıdır.Full Hd kalitede çekim yapan akıllı telefon sahiplerinin gönlü şimdiden rahat olabilir.  Sebebi ise kameralar sayesinde etrafta bulunan pokemonları bulup, size bildirmesindendir. Doğal olarak yüksek çözünürlüklü bir kameraya ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Bunların dışında İOS için bakıldığı zaman ise Iphone 5 serisinde çalışacak mı bilinmiyor ve üstü modeller için rahatlıkla oynanabilecek gibi gözükmektedir.

  • Pokemon Go Android Nasıl İndirilir ?

Pokemon Go Android indir diye arama yapmak şu an için anlamsızdır. Çünkü ülkemizdeki Play Store üzerinde şu için yayımlanmadı ancak kısa zaman içinde yayınlanacaktır. Tüm dünya haritası üzerinden yakınınızdaki pokemonu alıp, ona sahip olabileceksiniz. Böylelikle dünyanın bir ucunda ender rastlanan bir pokemon muhakkak olacaktır.

Pokemon çizgi filminin birebir aynısı sanal bir platform üzerinden bu sefer bizlere aynı filmi yaşatacaktır. Bu esrarengiz serüvene çıkmaya şimdiden binlerce insan hazırda beklemektedir. Kısa zaman içinde ülkemizde de yayınlanarak tüm dünya ile birlikte pokemon avcılığına girerek yeni bir hayata başlayabilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim