Polonya’da Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

0
2581

Polonya, çeşitli branşlarda açılan İngilizce programlar ile yabancı öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Aynı zamanda İngilizce’nin ikinci dil olarak en çok konuşulduğu ülkelerden birisidir.

Polonya’da üniversite okumak konusunda pek çok avantaja sahip bunlardan ilki üniversitelerin diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşük harç bedelleri istemesidir.

Polonya’da eğitim gördüğünüz bir üniversiteden alacağınız diploma Avrupa Birliği ve dünya genelinde geçerlidir. Sonrasında Avrupa’da çalışmaya karar verirseniz Schengen bölgesinde (vize sayesinde) serbest dolaşım hakkınız olacaktır. Aynı zamanda bu diploma Türkiye’de de geçerli olduğundan ülkenize geri döndüğünüzde de işinizin başına geçebilir, özgeçmişinizde yurt dışı deneyimi ekleyebilirsiniz.

Geniş branş çeşidi ve onlarca özel veya devlet üniversitesinde sözel, sanat, mühendislik, ekonomi-finans gibi her alanda eğitim alabilirsiniz. Polonya’da dünya sıralamalarında ilk 1000’e giren 23 okulundan alacağınız kaliteli eğitimler ile mezuniyet sonrası iş garantisi vermektedir. Hem de bu üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır.

Polonya’da eğitim görmenin en büyük avantajı para birimi Euro olmayan bir Avrupa Birliği ülkesinde yaşamaktır. Bu sayede giderleriniz Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelere göre çok daha az olacaktır. Diğer Avrupa ülkelerine çok yakın olan Polonya’da üniversite okurken hafta sonları kıtayı keşfe çıkabilirsiniz.

Küçük bir not: Polonya’da eğitim sadece üniversite öğrencilerine yönelik değil, lise ve dil okulu arayışında olan öğrenciler için de sıklıkla tercih edilen bir seçenektir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim