Sağlık

Saç dökülmelerine karşı sarımsaklı şampuan

Saç bakım ve saç temizlik ürünlerinde günümüzde birbirinden farklı marka üretimini gerçekleştirmiş olsa da, maalesef içeriğinde yer alan zararlı kimyasallardan dolayı saç dökülmeleri meydana gelmektedir. Pek çok kişi artık daha doğal olarak üretilen ürünlerin tüketiminde ısrarcı olurken, sizlere bu yazımızda bitkisel olarak formüle edilen bir sarımsak şampuanı ürününden bahsedeceğiz. Bu ürün ile birlikte artık saçlarınızı daha sağlıklı bir şekilde temizleyecek ve bunun yanı sıra yeni saç oluşumları da sağlayabileceksiniz.

Saç dökülmesinde etkili içerik

Genel olarak saç ve sakal çıkarıcı olarak bilinen sarımsak, bu ürün içerisinde etken madde olarak kullanılmaktadır. Kullanılan sarımsak ise, kara sarımsak özü şeklinde karınıza çıkıyor. Kara sarımsak ya da siyah sarımsak olarak bilinen bu ürün, beyaz sarımsağa göre oldukça daha etkili ve faydalıdır.

Osmanlı zamanında, padişahların da kullandığı kara sarımsak, saç çıkarıcı ve gürleştirici etkisi ile bilinmektedir. Karşınıza çıkan vusla kara sarımsak şampuanı ise; vusla terimi ele alınarak, ‘’ birleştirici, bir arada tutan’’ anlamları ile saç köklerinize ederek, hücreleri besler ve yeni oluşumları destekler. Böylelikle dökülen saçlarınızın yerine yenileri gelirken, kellik sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

Kullanımı hakkında

Her daim, daha doğru ve sağlıklı kullanımlar için, ürün kullanma talimatlarına göz atmanızda fayda vardır. Her ne kadar basit bir kullanımı olsa da, kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar olabildiğinden dolayı, talimatlara göz atmak tavsiyeler arsında yer alıyor.

Gün içerisinde 2 defa uygulanması doğrudur. Belirtilen süre zarfında düzenli ve doğru kullanım devam ettirilmelidir. Bu süreç içerisinde başka bir ürün kullanmak tavsiye edilmez. Eğer ki daha hızlı bir etki almak isterseniz, vusla kara saç serumu da tercih ederek, iki ürünü set halinde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu