Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı’na 40.000 Personel Alımı Yapılacağını Duyurdu

0
199
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı’na 40.000 Personel Alımı Yapılacağını Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığı’na 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10.000 ‘i de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40.000 pozisyon/kadro alımı yapılacağını, 20.000 sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuzun ÖSYM’ye gönderildiğini duyurdu.

Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20.000 sözleşmeli personel alım sürecini başlayacak. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye iletilmiştir.

10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. Duyurular, Sağlık Bakanlığı’nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

40.000 kadro kapsamındaki 10.000 sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10.000 sürekli işçi kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak işlemi yapılacaktır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim