Sağlık

SDM Diyeti

Bu diyet ilk olarak İtalya’da ortaya çıkmıştır, italyon endokrinolog tarafından geliştirilen bu diyette, tüm yiyecekler sdm diyeti listesine uygun olarak hazırlanmıştır. Yani bir diyet listeniz var ve bu listede ki tüm ürünler hazır olarak satın alıp yapıyorsunuz. Peki sdm listesi içeriğinde ne gibi yiyecekler var? İnanın aklınıza ne geliyorsa hepsi mevcut yani normal bir diyet gibi acı çekmiyorsunuz. İstediğiniz kadar, istediğiniz ölçüde yemek yiyebilirsiniz. Makarna’dan tutun, tatlıya ve çorbaya kadar sdm diyeti içeriğinde mevcut ve bunları hazır besin olarak paketlenmiş şekilde alıp hazırlıyorsunuz.

Sdm diyetinin en önemli özelliği ketojenik bir diyet olmasıdır. Yani bu diyet protein ağırlıklı bir diyettir. Diyetin içeriği protein ağırlıklıdır, karbonhidrat ve yağ oranları azaltılmış protein bakımından zengin yiyeceklerden oluşmaktadır. Avrupa da ve ABD’de uzun yıllardır obezite tedavisinde kullanılan bu diyet sonunda Türkiye piyasasına da girmiştir.

Sdm Diyeti Nasıl Yapılır

Bu diyet kalori oranı ile hareket eden bir diyet olmakla beraber sdm diyetine ilk başlayacak kişinin boy ve kilosuna göre bir program oluşturur. Yani kilonuz ve boyunuza göre günlük alacağınız kalori miktarı hesaplanmaktadır. Buna dayanarak da bir diyet programı oluşturulmaktadır. Aslında bilimsel metotlara dayanan sistem çok avantajlı görünse de, dezavantajına diğer konu başlığı altında değinmek istiyorum.
sdm diyeti nasıl yapılır
Sdm diyeti yapan kişiler her porsiyonda yemek yanında tatlı da tüketebilir, bunun yanı sıra diyetisyeninizin tavsiye ettiği yiyecekleri de tüketebilirsiniz. Sdm diyeti 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak sdm diyeti ile verilecek kilo hedeflenir ve bu kiloya ulaşılır. İkinci aşamada ise her diyette olduğu gibi bu verilen kiloların kalıcı olması sağlanır son aşama da ise akdeniz tipi beslenme uygulanır.

Sdm Diyeti Dezavantajları

sdm diyeti dezavantajları nelerdir
Son olarak sdm diyeti dezavantajlarına değinmek isterim. Bu diyetin en büyük dezavantajı pahalı olmasıdır. Halk arasında zengin diyeti olarak bilinmektedir, bunun nedeni ise satılan porsiyonların çok pahalı olmasıdır. Bu sebeple çok tercih edilmemektedir. Fakat keyifli bir şekilde kilo verdiren bir diyettir. Daha fazla detay için aşağıda ki linkten sitemize ulaşabilirsiniz. Bir çok diyet konusunda bilgilendirici içerik bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için; https://kilosorunu.com

Youtube Sayfamız için Tıklayınız

Facebook Sayfamız için Tıklayınız

 

İçindekiler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu