Haberler

Selçuk Üniversitesi Civarı Ev Ücretleri

Selçuk Üniversitesini kazandınız ama nerede kalacağınızı bilmiyorsunuz. Kolay ulaşım ve doğru konumlarda birçok ev ve apart bulabilmek oldukça mümkün. Kampüs konumunun hemen dışarısında Türkiye’nin en büyük öğrenci mahallesi olan Bosna Hersek, öğrenci deyimiyle ile Bosna bulunmaktadır.

Kampüse yakınlık derecesine göre ev ve apart fiyatlarının belirlendiği mahallede, 2 büyük alışveriş merkezi ve onlarca kafe ile birlikte restoranılar bulunmaktadır. Kampüse bir dolmuş mesafesinde olan mahalleden ulaşım ücreti 1.75 Lira olarak belirlenmiştir. Taksi ücreti ise mahalle içerisinden kampüse 5 Lira olarak sabitlenmiştir.

Kampüse yürüme mesafesindeki evlerin aylık kira ücretleri 1000 Lira civarı olmakta ve emlakcılar ekstra olarak bir kira bedeli kadar depozito almaktadır. Kampüsten uzaklaştıkça kiralar 600 TL’ye kadar düşerken, ortalama ev kirası fiyatları 750 TL’dir.

Apartların kampüse yakınlık derecesine göre en yakın apart 2 kişilik odaların fiyatları senelik 5.000 tl civarı olmakta ve uzaklaştıkça kampüsten konfor, oda sayısı gibi etkenlere göre fiyat artıp azalmaktadır. Apart ücretleri ortalama senelik 3.500 TL’den işlem görürken pek çok öğrencinin tercihi evler olmaktadır. Apartlarda sadece barınma ücreti verilmektedir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri bu ücretlerin içerisinde dahil değildir.

Bosna Hersek Mahallesine tramvay ve dolmuşlarla kolay ulaşım sağlayabilirken, şehir merkezine ilave olarak otobüsler eklenmektedir. Tramvaylar kampüs içerisinde ücretsiz olmakla birlikte, öğrenci kimliklerine yüklenen özellik ile tramvaylarda paso(akbil) olarak kullanılabilmektedir. Öğrenci biniş ücreti 1.80 TL olarak belirlenirken, sivil tramvay ücreti 2.40 TL’dir. Dolmuş ücretleri kampüsten Bosna Mahallesine ise 1.75 TL olarak sabitlenmiştir. Şehir merkezine kampüsten 1 saat gibi bir sürede ulaşım gerçekleştirebilmektesiniz. Yüz ölçümünün büyük olması ulaşımlarda dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bosna Hersek Mahallesinde eğlenmek için at binme tesisleri, barlar, gece kulüpleri, canlı müzik kefeler, paintball, halı saha, poligon gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz mekanlar sayısızca bulunmaktadır. Yapmanız gereken eğleneceğiniz mekanı seçmek ve gerisini ortamın akışına bırakmaktır. Gece hayatında bambaşka gece kulüpleri bulunan mahalle sizlerin öğrencilik hayatını dolu dolu yaşamalarını sağlayacak niteliktedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu