Haberler

Sınav Döneminde Okunması Gereken Kitaplar

Sınava hazırlanırken kitap okumamak, oldukça yanlış bir tutumdur. Bu dönemde motivasyonunuzun artmasına yardımcı olacak kişisel gelişim kitapları okumak, bir taşla iki kuş vurmak gibidir. Okuduğunuz kitaplar, bir yandan Türkçe sorularını daha hızlı çözmenize yardımcı olurken bir yandan da motivasyonunuzu artırarak başarılı olma ihtimalinizi artırır. 

İşte sınav döneminde okunması gereken kişisel gelişim kitapları;

Rağmenciler: Akacak Azim Damarda Durmaz! 

Mümin Sekman Rağmenciler kitabında rağmenci karakter ve kafa yapısını ele almıştır. Yılmayan, dayanıklı ve dirençli insanların zihni nasıl çalışıyor? Mücadeleci insanlar hayatın en acımasız zorluklarıyla nasıl başa çıkıyor? Bu gibi soruların cevaplarını arayan Rağmenciler, her şeye ve herkese rağmen hayallerinin peşinden koşanların mutlaka okuması gereken kişisel gelişim kitapları arasındadır. En stresli sınav dönemlerinde ruhunuzu yükselterek size kim olduğunuzu hatırlatacaktır. Mümin Sekman’ın son kitabı Rağmenciler’i okuyarak hayat üniversitesi, zorluklarla mücadele fakültesi, azim zaferi anabilim dalından hayatınızı değiştirecek dersler alabilirsiniz.

Motivasyon Rehberi

Pek çok kişi, yanlış olarak, kendilerinin sadece tembel olduğunu ya da iradeli olmadığını düşünmektedir. Ancak eksik oldukları noktaysa kendi zihinlerini, motivasyonlarını ve işleyiş biçimlerini doğru bir şekilde anlamamalarıdır. 

Duygular neden ve nasıl motive olur? En derin psikolojik seviyedeki motivasyonun doğası nedir? Bağımlılık ve erteleme neden aynı madalyonun iki yüzüdür? Psikonet Yayınları’ndan çıkan Motivasyon Rehberi kitabıyla bu soruların cevabını öğreneceksiniz.

Her Şey Seninle Başlar

Ülkemizin ilk kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman, satış rekorları kıran Her Şey Seninle Başlar kitabında tıpkı öğrenilmiş çaresizlik gibi öğrenilmiş başarının da mümkün olduğunun altını çiziyor. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere pek çok başarılı insanın öyküleriyle ataletin ve başarısızlığın tek yol olmadığını dile getiriyor. Artık bahane üretmek yerine harekete geçmek isteyen kişilerin sahip olması gereken Her Şey Seninle Başlar, sınav dönemi motivasyonunuzu yükseltecek kitaplar arasında yer alıyor.

Bu Kitap Hayatınızı Düzeltebilir

Bu Kitap Hayatınızı Düzeltebilir, yaratıcılığı artırmak ve özgüven sahibi olmaktan daha sağlıklı ilişkiler kurmaya kadar kişisel gelişimin arkasındaki gerçek bilimi araştırıyor. Helen Thomas, bu kitabıyla meditasyonun arkasındaki şaşırtıcı gerçeklerin, bağımlılığın, direncin, iradenin, iyi uykunun, aşkın, başarının, davranışsal terapinin, zekânın ve daha çok fazlasını anlaşılmasını sağlıyor. En son araştırmalardan alınan üzerinizde deneyebileceğimiz etkileyici ve ruh halimizi yükseltmesi garanti edilen deneylerde kanıtlanmış tavsiyelerle dolu bu kitap, gerçekten hayatınızı düzeltebilir.

Başarı İlkeleri

Napoleon Hill Başarı İlkeleri kitabında yirmi sene süren araştırması sonucunda başarıya ulaşma sürecini on beş ilkeye ayırarak herkes için anlaşılır ve ulaşılabilir bir hale getirmiştir. İnsanların %95’i onlar için en uygun işin hangisi olacağını bilmeden veya uğruna mücadele edecekleri hedefin farkında olmadan hayatları boyunca oradan oraya savurulup durur. Bilginin büyük bir hızla yayıldığı bu modern çağda vakti sınırlı olsa da kendini geliştirmek isteyenler düşünülerek Başarı İlkeleri kitabı Mitch Horowitz tarafından öz hâle getirilmiştir.

Odaklanmanın Gücü

Odaklanmak, bu hayatta sahip olabileceğiniz en değerli yetenektir çünkü odaklanmak bir şeyi yapabilmek anlamına gelir. Odaklanma olmazsa alabileceğiniz en büyük ödül, gümüş madalyadır ve hep ikinci en iyi olursunuz. Başta güzel gelse de istediğiniz şeyin bu olmadığını er ya da geç anlarsınız.

Odaklanmanızın yeterli olmadığını düşünüyorsanız Peter Hollins’ın Odaklanmanın Gücü kitabını okumalı ve hayatınızı odaklanmaya uygun bir şekilde yeniden tasarlamalısınız. Yapılacaklar listesi, öncelik listesi, yapılmayacaklar listesi, sizi doğru yolda tutmak için gerekli olan her şey…

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar?

İlber Ortaylı İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? kitabında kişinin hayattaki gayesini nasıl belirleyeceğini, geleceğini nasıl planlayacağını, hedefini nasıl koyacağını, potansiyelini nasıl ortaya koyacağını izah ediyor. Bu kitap, yaşam tecrübelerini paylaşmayı vazife edinen bir entelektüelden okurları için bir yol açma, yol yapma, toplumu ayağa kaldırma ve kendini inşa etme rehberi. Farabi, Platon, Seneca, Çiçero gibi bilgelerin ilhamı ve Yenal Bilgici’nin sorularıyla…

Pozitif Psikoloji ile Başarıyı Keşfet

Hayatta herkes başarılı olmak isterken neden bu kadar az kişinin başarılı olduğunu araştıran Pozitif Psikoloji ile Başarıyı Keşfet kitabı, başarının önündeki engellerin neler olduğunu ve bunların nasıl ortadan kaldırılacağını açıklayarak bakış açınızı değiştirecek ve kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacaktır. Aslında farkında olduğunuz ancak nedenini bir türlü çözemediğiniz sorunların gerçek nedenlerini ve çözümlerini öğrendikten sonra biraz şaşıracak ve sonrasında daha başarılı, mutlu, sağlıklı bir hayata yelken açacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu