Türkiye’nin Tüp Bebek Rehberi

0
3302

Tüp bebek, doğal yollardan bebek sahibi olamayan evli çiftlere bebek sahibi olabilmeleri için uygulanan bir yöntemdir. IVF (Tüp Bebek), erkek ve kadın üreme hücrelerinin özel ve teknik detaylar açısından kusursuz laboratuar ortamında döllenmesi ve döllenme sonucunda oluşan embriyonun kadın rahmine yerleştirilmesi sonrasında gebelik için uygulanan modern yöntemdir.

IVF (Tüp Bebek) Latince kökenli kelime ‘İn Vitro Fertilizasyon’ kelimelerinin baş harfi kullanılarak oluşturulan bir kısaltmadır. ‘İn Vitro’ kelimesi ile dış ortamı belirten, ‘Fertilizasyon’ kelimesi ise döllenme anlamına gelir. Laboratuvar ve özel koşullarda yapılan tüp içinde döllenme işlemi IVF (Tüp Bebek) anlamına gelir.

Tüp Bebek tedavisi tıpta 30 yıldan uzun süredir evli çiftlerin gebe kalabilmesi için kullanılmaktadır. Tüp Bebek tedavi sayesinde ilk yapılan sağlıklı doğum “Louise Brown” İngiltere’de dünyaya gelmiştir.

Tüp Bebek tedavisi sayesinde gebe kalmak için ümidi kalmayan çiftler artık çocuk sahibi olabilir. Mikroenjeksiyon sorunu olan erkekler ve gebelik konusunda hassas davranan anneler etkili döllenme süreci sonrasında yerleştirilen embriyo keseleri sayesinde hamile kalabilirsiniz. IVF (Tüp Bebek) tedavisinde başarı oranları her yıl daha üst sıralara çıkış göstermektedir. Tüp bebek tedavisinde doğru zamanlama, titiz bir çalışma süreci, tedavi merkezlerinin uygun koşullarda çalışması ve güler yüzlü bir tedavi süreci çiftlerin hayallerini gerçekleştiriyor.

Bir türlü başarılı olmayan evli çiftlerin gebe kalma noktasında yeni ümidi tüp bebek hakkında araştırmalarını yapmalısınız. Tüp bebek tedavisi öncesi başarı şansı hesaplama, tedavi için yaş sınırını olup olmadığı, tedavi sonrasında başarısız olunursa nedenleri ve ne yapılması gerektiği, gebelik için diğer tedavi yöntemleri ile tüp bebek arasındaki farkları Türkiye’nin Tüp Bebek rehberinden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tüp Bebek tedavisi olmadan önce araştırdığınız bilgiler sizin daha bilinçli bir ebeveyn olduğunuzu herhangi bir sorun ile karşılaşıldığı zaman neler yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz. IVF (Tüp Bebek) tedavisi düşünen ve ya tedavi olmuş evli çiftler kesinlikle tüp bebek Rehberini incelemelidir.

Kaynak: https://tupbebe.net


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim