Haberler

TYT Deneme Önerileri 2024

2024 TYT'de en iyi denemeler listesi

YKS puanınızın oluşmasında %40 etkisi olan TYT, hem AYT’ye psikolojik anlamda rahat girmek hem de bir çok adayın “nasıl olsa yaparım” düşüncesiyle ikinci plana attığı için önemi büyüktür. TYT konularını bitirdikten sonra farklı kaynaklardan bolca soru çözüp farklı soru tiplerini görmelisiniz. Böylece ÖSYM’nin sorabileceği soru tiplerine aşina olacak sınav esnasında soruları daha kolay çözebileceksiniz.

Bu yazımızda sizler için sosyal medya grupları, forum siteleri ve arkadaş çevremizden öneri alarak kendi çözdüğümüz denemeleri de değerlendirerek en iyi TYT denemeleri listesi oluşturduk. Tek kaynağa bağımlı kalmayın, mümkün olduğunca farklı kaynaklardan sorular çözün. Böylece diğer adaylardan bir adım öne geçebilirsiniz.

YORUM YAPARAK SİZ DE DENEME TAVSİYESİNDE BULUNABİLİR; ÇÖZDÜĞÜNÜZ DENEMELER HAKKINDA ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİREBİLİRSİNİZ.

TYT Deneme Sınavı Önerileri

1- Üç Dört Beş Yayınları TYT denemesi

Yeni sınav formatında şu an üniversiteye hazırlık öğrencileri tarafından en fazla tercih edilen yayındır. 6’lı TYT deneme sınavını alarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. 3-4-5 yayınlarının en büyük artısı deneme sınavlarının çözümlerini internet sitelerinden videolu çözüm yoluyla daha iyi kavrayabilme imkanı vermesidir.

2- Bilgi Sarmal Yayınları TYT denemesi

Bilgi Sarmal Yayınlarının TYT Pusula 7’li deneme sınavı öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen denemelerin başında geliyor. Orta-zor karışımı sorular ile ÖSYM formatına yakın sorularla karşılaşacağınız denemede yanlışlarınıza odaklanın. Bilgi Sarmal Yayınlarının bir diğer TYT denemesi de Depar 3’lü denemedir. Video çözümlü olarak deneme sorularını kaliteli hocalar eşliğinde çözümlü olarak izleyebilirsiniz.

3- Yayın Denizi TYT denemeleri

Deneme çözmenizdeki amaç kaç net yapacağınızdan ziyade yapamadığınız soruları iyi kavramak ve yeniden karşınıza çıktığında bu soruları kaçırmamaktır. Yayın Denizi 8’li, 4’lü ve 2’li turnuva denemeleri de öğrenciler tarafından tavsiye edilmektedir. TYT çıkmış sorulara benzer soru tipleri bulunmaktadır. Ayrıca denemelerin çözümlerini yayınevinin internet sitesindeki video çözüm alanından ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

4- Karekök Yayınları TYT denemeleri

Forum sitelerinde karekök yayınlarının bazı arkadaşlar tarafından eleştirildiğini gördüm. Eleştirme nedeni denemelerdeki soruların aşırı zor olması. Çözeceğiniz bir deneme arkadaşlar. Gelebilecek zor sorulara karşı da kendinizi denemelisiniz. “Moralim bozulmasın diye çözmem” mantığıyla hareket ederseniz kaybeden siz olursunuz. Karekök Yayınları TYT denemesi öğrenciler tarafından en fazla çözülen denemelerin başında geliyor.

5- Çözüm Yayınları TYT denemeleri

Çözüm Yayınları piyasanın en eski üniversiteye hazırlık yayınları arasında yer almakta. Değişen yeni sistemle birlikte Çözüm Yayınları, hepinizin yakından tanıdığı “Hocalara Geldik” ekibiyle ortaklaşa 8’li deneme hazırladı. Tamamı video çözümlü TYT denemelerini alıp çözmenizi tavsiye ediyoruz.

6- Endemik Yayınları TYT denemeleri

Zor ve kaliteli bir TYT denemesi isteyen arkadaşlara tavsiye ediyoruz. Özgün, yorum gerektiren, düşündürücü bir TYT denemesi arıyorsanız Endemik Yayınları ihtiyacınızı karşılayacaktır. Piyasada şu an 6’lı ve 8’li TYT denemesi mevcuttur.

7- Yargı Lemma Yayınları TYT denemeleri

Üniversiteye hazırlanan deneme kurdu öğrenciler tarafından en fazla beğenilen TYT denemeleri arasında Yargı Lemma Yayınlarının 5’li ve 10’lu TYT denemeleri gelmektedir. Türkçe ve Matematik soruları genel anlamda çıkmış TYT sorularını andırmakta. Sosyal bilimler testinde kaliteli zor sorular var ve fen bilimleri soruları da denemeye göre kolay-orta-zor olarak değerlendirilmekte.

8- Kida Yayınları TYT denemesi

Kida Yayınlarının piyasada 5’li TYT denemesi bulunuyor. Kaliteli sorulardan oluşan denemenin Türkçe testinde 4-5 dil bilgisi geri kalanı paragraf ve benzeri sorulardan oluşuyor. Değerli arkadaşlar benim de en çok hata yaptığım nokta Türkçe sorularına gerektirdiği önemi vermemem! Paragraf soruları çözebilmeniz için bolca paragraf sorusu çözmeniz gerek. Kida TYT denemesindeki Türkçe soruları çok beğendim, çok kaliteli sorular var.

9- Derece Yayınları TYT denemesi

Orta-zor sorulardan oluşan Derece Yayınları TYT denemesi sorularını çok beğendim. Farklı soru tipi görmek isteyenlere tavsiye edilir.

10- Özdebir Yayınları TYT denemeleri

Özdebir Yayınları 30 yılı aşkın süredir üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencilere hizmet veren bir yayınevidir. Eğitim sektöründe tecrübe önemlidir. Özdebir Yayınlarının hem TYT deneme setini alabilir hem de yapacağı Türkiye Geneli sınavlarına katılmalısınız.

11- Limit Yayınları TYT denemeleri

Limit Yayınları önce 5’li TYT denemesi ardından da kronometre 5’li deneme ismini verdiği denemeleri çıkardı. İlk çıkan 5’li TYT denemesinde Türkçe, sosyal bilimler ve fen bilimleri soruları ÖSYM formatında özgün sorulardan oluşmakta. Matematik sorularını çok sıradan buldum. Kronometre 5’li denemede paragraf soruları zordu. Genel anlamda kronometre 5’li sağlam sorulardan oluşan güzel bir deneme seti.

12- Sonuç Yayınları TYT denemeleri

Sonuç Yayınlarına ait denemelerin soru kalitesini merak ediyorsanız internet sitelerindeki çözümler kısmında her denemenin çözümlü cevap anahtarı bulunmakta. Çözümlerine bakarak tahmin yapabilirsiniz.

13- Nihat Bilgin TYT denemesi

Nihat Bilgin Yayıncılık 25’li TYT & AYT denemesi adında çıkan denemeler kalıplaşmış soru stilinden sıyrılmış, özgün sorulardan oluşmaktadır. Özellikle soru çözümleri akılda kalacak şekilde hazırlanmış.

14- Palme Yayınları TYT denemesi

Orta-zor seviye sorulardan oluşan Palme 10’lu deneme bir çok öğrenci tarafından tavsiye edilmektedir.

15- Apotemi Yayınları TYT denemesi

Sıralamalar en fazla tercih edilenden en az tercih edilene doğru gitmiyor arkadaşlar. Belli sıradan sonra ayrım yapamıyoruz. Örneğin Apotemi 7’li deneme piyasada en fazla beğenilen denemelerin başında geliyor. Kesinlikle bu denemeyi çözmelisiniz.

16- Merkez Yayınları TYT denemeleri

7’li TYT denemesini alıp çözebilirsiniz. İlk üç denemesi kolayken sonraki denemelerde eleyici, dikkat isteyen güzel sorular var.

unibilgi.net ailesi olarak TYT sınavına hazırlanan adaylara güzel bir liste oluşturmak istedik. Hepinize başarılar diliyoruz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu