Üniversite KYK Bursları

0
3611

Öğrencilerin merakla beklediği KYK burs başvuruları henüz başlamadı ancak çok az kişinin duyduğu üniversite KYK burslarının başvuruları birçok üniversitede başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının üniversitelere ayırdığı burs kontenjanlarını çok az öğrenci bilmekte. Başvuru sayısı az olduğu için de ortalaması yüksek olmayan ancak sıralamaya giren öğrencilere dahi burs çıkmaktadır.

GSB’nin üniversitelere ayırdığı burslarla KYK bursları arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs almaya hak kazanan öğrenciler ile üniversitelere ayrılan kontenjandan burs alan öğrenciler aynı haklara sahiptir.

Peki burs başvurusunu nasıl yapacağım?

İlk önce üniversitenizin internet sitesinde burs ile ilgili haberi bulmalısınız. Ardından burada olduğu gibi karşınıza bir sayfa çıkacaktır. Gerekli evrakları teslim ettikten sonra fakültenize ayrılan burs kontenjanı dahilinde sıralamaya girmeniz durumunda burs almaya hak kazanacaksınız. Burs başvuruları üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Bu yüzden üniversitenizin internet sitesini takip etmelisiniz.

Burs alamayacak öğrenciler 

1- Okulunu uzatan öğrenciler,
2- KYK kredisi/bursu almakta olan öğrenciler,
3- Herhangi bir kamu kuruluşundan burs alan öğrenciler.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim