Üniversite Öğrencisi Kütüphanede Kalp Krizi Geçirdi

0
3414

Akdeniz Üniversitesi’nin kütüphanesinde ders çalışan 22 yaşındaki Ömer Faruk Çakmak, kalbinin sıkışmasıyla başlayan rahatsızlık kalp krizine dönüştü ve üniversite son sınıf öğrencisi kalp krizinden hayatını kaybetti.

Akdeniz Üniversitesi’nde kütüphanede final sınavlarına çalışırken kalp krizi geçiren 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Ömer Faruk Çakmak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü son sınıf öğrencisi Ömer Faruk Çakmak, finallere çalışmak için gittiği Akdeniz Üniversitesi kütüphanesinde kalp krizi geçirdi.Arkadaşlarının ve kütüphane görevlilerinin yardımıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Ömer Faruk Çakmak, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cenazesi AÜ Adli Tıp Kurumu morguna götürülen Çakmak’ın Giresun’daki ailesine acı haberin verildiği belirtildi.

Özellikle vize ve final döneminde öğrenciler büyük strese girmektedir. Kimi zaman final sınavının iyi geçmesi için sabahlanır. Havanın aşırı soğukluğu, sınav haftası dengesiz beslenme, uykunun açılması için sürekli içilen enerji içecekleri, kahveler, uykusuzluk… derken öğrencinin dengesi bozulmaktadır. Tüm bu koşullara bir de stres eklenince kalp krizi de kaçınılmaz olacaktır. Unutmayın hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. Ders çalışırken, sınavlara hazırlanırken bunları unutmayın.

Daha önce de Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü okuyan Ali Yöndemli de kalp krizinden yaşamını yitirmişti. Yöndemli’nin açık olan internetinde “kalp sıkışması ve belirtileri” ile ilgili konu araştırdığı ortaya çıkmıştı.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim