Üniversite Öğrencisini PKK mı Kaçırdı?

0
3358

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde okuyan 19 yaşındaki Behiye Kır adından öğrencinin ailesi, kızlarının terör örgütü tarafından kaçırıldığını öne sürdü.

Genç kızın annesi, “Kızımın hayatından endişe ediyorum, onu bir an önce kurtarın” diye konuştu. 6 Aralık tarihinden beri kızlarından haber alamayan aile Van’a giderek kızının arkadaşlarıyla konuştu. PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen baba şunları söyledi: Okulda arkadaşlarıyla konuştum. En son Tuncelili bir arkadaşı ile görüşmüş. Günlerdir haber alamıyoruz. Kızım çağdaş bir çocuk. Gönüllü olarak dağa gideceğine asla inanmıyorum. Kızımın zorla kaçırıldığına inanıyorum

Medyada çok fazla yer bulamayan haberde acılı baba kızının bulunması için TBMM’ye gitmeye hazırlanıyor. Baba, Başbakan ve milletvekilleriyle görüşüp kızının geri getirilmesini isteyecek. Öte yandan Behiye Kır’ın ortadan kaybolduğu 6 Aralık tarihinde sosyal medya hesabından “Böylesi daha iyi olacak eminim” diye yazı paylaştığı görüldü.

Öte yandan Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK üyelerinde dağa götürülmek istenen 13-18 yaş aralığındaki 3 kız, Jandarmanın düzenlediği operasyonla kurtarıldı.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim