Üniversiteli Öğrencilerden Evsizler İçin Çorba Kampanyası

0
3540

Son 50 yılın en soğuk kışını geçiren İzmir’de iki üniversite öğrencisi dışarda çalışmak zorunda kalanlar ve evsizler için bir kampanya başlattı. Adına “Çorbada senin de tuzun olsun” verilen kampanyaya restoran sahipleri de destek verdi. Sosyal medya üzerinden  #ÇorbadaSeninDeTuzunOlsun hashtagıyla kampanyaya bir çok kişi de destek verdi. Sosyal medya üzerinden bir araya gelen iyilik melekleri her gün İzmir’i sokak sokak dolaşarak sokak satıcılarına, evsizlere çorba ikramında bulunmaya devam edecek.

iyilik melekleri-3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Ece Altınörs ve Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü öğrencisi Sibel Arslan’ın başlattığı kampanyaya Üçkuyular’da hizmet veren “O Pide” isimli dükkan da destek verdi. Bir çok vatandaşın da desteğiyle kısa sürede kampanyaya destek büyüdü.

Çorbaların soğumaması için termos kullanan iyilik melekleri, tek kullanımlık kap ve kaşıklarla simitçi, çiçekçi, piyangocu, ayakkabı boyacılarının içini ısıtıyorlar.

Para yardımı kabul etmediklerini belirten iyilik melekleri, termos, çorba kabı, kaşık gibi malzemelere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

iyilik melekleri-4
MUTLU OLUYORUZ

Kampanyayı üniversitedeki sınavları dolayısıyla haftada iki güne indirdiklerini belirten Altınörs, önümüzdeki günlerde her gün dışarı çıkacaklarını söyledi. Kendilerini etkileyen olaylarla da karşılaştıklarını anlatan Altınörs, “Çalışma yaptığımız bir soğuk akşam iki çocukla karşılaştık. Onlara çorba ikram etmek istedik. Bize ‘az önce bir abi bizim karnımızı doyurdu, ileride arkadaşlarımız var. Belki onların karnı açtır’ dedi. Biz de arkadaşımızla birbirimize bakarak ne kadar doğru iş yaptığımızı konuştuk. İnsanların mutlu olduğunu görmek bizi de mutlu ediyor. Bir tas çorba, bir sıcak içecek o an beklenmeyen bir durumu karşılıyor. Hem onlar hem de biz çalışma nedeniyle seviniyoruz” diye konuştu. Altınörs, kampanyayı İzmir’in geneline yaymak istediklerini söylerken bir gecede 100 kişiye ulaşabilecek durumda olduklarını ifade etti.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim