Yaşar Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4268

Yaşar Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Yaşar Üniversitesi 2001 yılında “Bilim, Birlik, Başarısloganıyla İzmir’de kurulan vakıf üniversitedir. Üniversitenin tek yerleşkesi olan Selçuk Yaşar kampüsü Bornova ilçesi Özkanlar semtinde yer almaktadır.

Bornova, İzmir’in en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Üniversitesi kampüsünün de Bornova’da olması sebebiyle ilçede öğrenci nüfusu çok fazladır. Yaşar Üniversitesi taban puanları bağlantısına tıklayarak güncel taban puan tablosuna ulaşabilirsiniz.

4 yıldır üst üste Ege’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi arasında yer almaktadır. Eğitim dili İngilizce olan Yaşar Üniversitesi’nde ayrıca ikinci yabancı dil eğitim imkanı olarak Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Portekizce dillerinde eğitim yapılmaktadır.

Yaşar Üniversitesi & Barınma

1- Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu
Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu bağlantısını ziyaret ederek kız & erkek yurdunun detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Yurt odaları 1, 2 ve 3 kişiliktir. 2018-2019 akademik yılında yurt ücretleri kahvaltı dahil iki kişilik odada tek kişi 17.500 TL, çift kişilik oda 11.500 TL, üç kişilik oda 10.000 TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Konaklamalar dokuz aylık bir süreyi kapsamaktadır. Depozito 1.000 TL’dir.

Görsel: Yaşar Üniversitesi öğrenci yurdu

2- Öğrenci Evi
Bornova’da evde kalmak isteyen öğrenciler için kiraların yüksek olduğunu belirtmek istiyoruz. Özkanlar semtinde 2+1 evlerin kiraları 1000-1500 ₺ arası değişmektedir. 

3- Özel Yurtlar

Yaşar Üniversitesi & Ulaşım

Üniversite Bornova’da ulaşım sorununun bulunmadığı bir bölgede konuşlanmıştır. Kampüsün girişinin tam karşısında Bölge metro istasyonu bulunmaktadır. Kampüs önünden dolmuş da geçmektedir. İzmir’de toplu taşıma öğrenci bileti ücreti 1,80 ₺‘dir.

Yaşar Üniversitesi & Yemek

Yaşar Üniversitesinde öğrenciler için günlük 4 çeşit yemek seçebileceğiniz yemekhane bulunmaktadır. Öğle yemeğinde çorba, ana yemek, yardımcı yemek, meyve, yoğurt, salata ve tatlı çeşitleri bulunmaktadır.

Ayrıca üniversite çevresinde bulunan kafe ve restoranlardan da yemek yiyebilirsiniz. Üniversite çevresinde bulunan mekanlarda da yemek yiyebilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 10.885
İkinci öğretim 0
TOPLAM 10.885

Yaşar Üniversitesi & Sosyal Mekanlar

Üniversite içinde vakit geçirebileceğiniz kafe vb. yerler olmasına karşın Sanayi Caddesi üzerinde Starbucks, Cezve Myvia, Hann’s, Breq Mood, Bisquitte, Sir Winston gibi kafeler bulunmaktadır. Üniversitenin karşı tarafındaki Özkanlar semtinde de vakit geçirebileceğiniz kafeler bulunmaktadır.

Forum Bornova AVM ve Küçük Park üniversiteye yakın mesafededir. Metro & dolmuş ile 5 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Özellikle Küçük Park’ta birçok mekan 24 saat açık olduğu için daha fazla tercih ediliyor.

Yaşar Üniversitesi Logosu

Yaşar Üniversitesi Fakülteleri

  • Fen-Edebiyat Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • İletişim Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Mimarlık Fakültesi

Selçuk Yaşar Kampüsü Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim