YKS Biyoloji Konu Anlatımı ve Soru Bankası Kitap Önerileri

0
4456

Üniversite sınavında yapılan değişiklikler öğrencilerin üzerinde baskının artmasına neden oldu. ÖSYM’nin hazırladığı yeni sınav sistemi hakkında hiçbir bilgi bulunmadığı için öğrenciler nasıl çalışacağı konusunda endişe yaşıyor. Üniversite sınavına girecek öğrencilerin elinde sadece ÖSYM’nin yayınladığı örnek sorular bulunuyor.

Örnek sorular haricinde öğrenciler nasıl, hangi konulara ve nasıl çalışacağı konusunda bilgi birikimi bulunmuyor. Üniversite sınav sistemi değişmesine rağmen öğrenciler eski sınav sistemi ve kitaplarına göre çalışma yapabilir. Örneğin, YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ) yerine TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) kitaplarına LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için ise YKS (Yüksek Öğretim Kurul Sınavı) kitaplarına çalışabilir.

YKS Biyoloji Konu Anlatımı ve Soru Bankası Kitap Önerileri

Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

  • YKS Biyoloji Palme Yayınları Konu Anlatımı

Üniversite sınavına çalışmaya başladığınız zaman öncelikle alan türünüze göre seçimler yapmalısınız. Örneğin, Sayısal bir öğrenci ona göre seçim yapmasına rağmen Eşit Ağırlık bir öğrenci ona göre kitap seçmelidir. Palme Yayınevinin konu anlatımlı kitabı genel olarak eğitici, öğretici ve görsel olarak iyi bir şekilde dizayn edilmiştir.

  • Okyanus Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı

Okyanus Yayınevi öğrencilerine hem eğlenceli hemde öğretici kitaplar hazırlamak için çaba gösteriyor. Kitap çıkartmak için kitap çıkartan bir yayınevi olmadığı için hazırladığı kitaplar üst derece bilgiler ile donatılmış olduğu için öğrencilere faydası olmuştur. Genellikle birçok kitapta bulamayacağınız ender bilgileri bu kitapta bulabilirsiniz.

  • Dahi Adam Yayınları YKS Biyoloji Konu Anlatımı

Biyoloji dersine çalışacağınız zaman önünüzde notların, kitapların ve defterlerin hazır bulunması gerekir. Biyoloji dersinde çok fazla sözel bilgi bulunduğu için renkli renkli notlar çıkartarak hazırlanmalısınız. Dahi Adam Yayınları öğrencilerin daha kolay öğrenmesini sağlamak için özet niteliğinde renkli konu anlatımlı kitap hazırlamıştır.

  • YKS Esen Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı

Son yıllarda kalitesi, soruları ve anlatım tarzıyla adından sıkça söz ettiren Esen Yayınları, Biyoloji alanında öğrencilere dersi sevdirmeyi başarmıştır. Konu anlatım tarzı ve zenginleştirmiş örnek soruları ile öğrenciler konuları daha kolay anladıkları ispatlanmıştır.

  • Nitelik Yayınları YKS Biyoloji Konu Anlatım

Biyoloji dersi için bütün çalışmaları, kitapları ve önerileri dinlemenize rağmen anlamadığınızı düşünüyorsanız bu yayınevini tercih etmelisiniz. Nitelik Yayınları adından belli olduğu gibi öğrencilerin daha kolay anlaması için farklı anlatım türlerini kullanmıştır. Sıradan bilgileri sanki sıradan değilmiş gibi öğrencilere aktaran kitap oldukça kalitelidir.

YKS Biyoloji Soru Bankası Kaynak Önerileri

  • Bilim Yolu Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Üniversite sınavına çalışan öğrencilerin müfredat değişikliği olmamasına rağmen sınav sistemi değiştiği için farklı soru türleri çözmelisiniz. Bilim Yolu Yayınları çok soru bulundurduğu için öğrencilerin elinde bulundurması gereken bir kaynaktır.

  • Birey Yayınları YKS Biyoloji Soru Bankası

Uzun yıllardır bu sektörde kaynak kitaplar çıkartan yayınevi öğrencilerin sempatisini kazanmıştır. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için farklı soru tarzları üretmeyi sevdiği için bu kaynağı dolabınızda bulundurmalısınız. Örneğin, konulara çalıştığınız zaman birkaç tane test bu yayından pekiştirmek için çözebilirsiniz.

  • Eksen Yayınları YKS Biyoloji Soru Bankası

Biyoloji için farklı soru türleri bulunduran öğrencileri hem eğlendiren hemde öğrenmesine yardımcı olan bir yayındır. Biyoloji alanında başarılı olabilmek için Eksen Yayınları Soru Bankası kitabını çözebilirsiniz.

  • Çözüm Yayınları YKS Biyoloji Soru Bankası

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ilk başlarda zor soruları çözmeye çalıştığı zaman hemen pes ediyor. Bunun önüne geçebilmek için hem basit hemde nitelikli soru barındıran soru bankalarını tercih etmelisiniz.

Çözüm Yayınlarının soru bankası ilk aşama için bitirilmesi gereken bir kitaptır.

  • Seviye Yayınları YKS Biyoloji Soru Bankası

Üniversite sınavında ezbere çalışma yapmayı seven öğrencilerin tercih edeceği bir kaynaktır. Öğrendiğiniz bilgileri pekiştirmek için tercih edeceğiniz bu kitap doğrudan bilgi seviyenizi test eder.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim