Haberler

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilerin istedikleri üniversitelere daha az zahmetle girmesini sağlayan güvenilir bir sistemdir. Öğrenciler yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde hem diledikleri üniversitelere yerleşebilmekte hem de üniversiteler hakkında gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilmektedirler. Danışmanlık hizmetleri öğrenciler doğru bilgilere doğrudan ulaşarak doğru eğitim kurumuna karar verebilmektedirler. Yurtdışı eğitim danışmanlığı sistemi ile öğrenciler ve ebeveynler en doğru şekilde bilgilendirilebilmektedir. Türkiye’de eğitim danışmanlığı hizmeti veren ICES Turkey de bu konuda sahip olduğu uzman kadrosu ile güven veren kurumlar arasında öne çıkmaktadır.

Neden Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Yıllar ilerledikçe eğitim dünyasındaki rekabet de büyümektedir. Öğrencilerin bu rekabet ortamında en doğru kariyer planını yapma ve doğru okula karar verme süreci ise uzman bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Özellikle son yıllarda öğrencilerin en büyük amaçlarından biri istedikleri iyi bir üniversiteye yerleşmektir. Doğru bir kariyer planı ve iyi bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ise ilk tercihleri yurtdışı eğitim programları olmaktadır.

 

Özellikle son yıllarda kapsamlı üniversitelere yerleşmek öğrenciler ve ebeveynleri tarafından ciddi bir öneme sahip olmaya başlamıştır. Bu sebeple yurtdışı eğitim danışmanlığı da her geçen gün eğitim alanında önemini artırmaktadır. Gün geçtikçe artan rekabet ve doğru kararı verme isteği, iyi planlanmış bir eğitim hayatıyla mümkün olduğundan yurtdışı eğitimi tercih edecek öğrenciler ve ebeveynler için uzman desteği de olmazsa olmaz bir konu olmaktadır.

 

Eğitim sürecinde yurtdışı tercihinde bulunan öğrenci ve ebeveynlerin en doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşması için çalışan eğitim danışmanları sayesinde öğrenciler ve aileler en doğru şekilde yönlendirilebilmektedir. Eğitim hayatı boyunca da öğrencilerin kendilerini yabancı bir ülkede yalnız ve bilgisiz hissetmemeleri için çalışan eğitim danışmanları sayesinde yurtdışında üniversite eğitimi almak çok daha kolay bir hale gelmektedir. Her işte olduğu gibi eğitim gibi önemli bir konuda da işinin uzmanı kişiler tarafından yapılan yönlendirme sürecinin önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde üniversitelere girişte akıllarda bulunan soru işaretleri giderilmektedir.  Hem Türkiye’de hem de yurtdışında üniversite seçimi yapacak öğrenciler için eğitim danışmanlarının rolü oldukça büyüktür. Ancak doğru eğitim danışmanını ve eğitim danışmanlığı firmasını seçmek de aynı oranda önemlidir.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı seçiminde özellikle köklü kurumları ve uzmanlaşmış kişilerle çalışan firmaları tercih etmek doğru seçim yapma konusunda belirleyici olacaktır.

 

ICES Turkey uzun yıllardır bu işi profesyonel olarak yapan eğitim danışmanlık firmalarının başında gelmektedir. Uzman kadrosu ve geniş üniversite ağı ile öğrencilere ve ailelere kolaylık sunmaktadır. Uzman eğitim danışanları özellikle gençlerin becerilerine ve ihtisas alanlarına göre belirlemelerde bulunarak onların en iyi üniversitelere yerleşmelerinde kolaylıklar sunmaktadır. Bu konuyu önemseyen eğitim danışmanlığı hizmeti ile öne çıkan yerleri tercih eden gençler; isteklerine ve becerilerine göre belirlenen bu üniversitelere kolaylıkla yerleşebilmektedirler.

Yurtdışında Eğitim Tercihlerinizde Rehber

Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerini yerine getirirken çok sıkı çalışan eğitim danışmanları ile birlikte rehberlik desteği öğrencilerin en doğru kararı vermesini ve iyi bir kariyere ilk adımı atmasını sağlamaktadır. Yurtdışında eğitim almaya karar veren bir öğrenci bu süreçte doğru okulu ve doğru bölümü seçmek konusunda kararsızlıklar yaşayabilmektedir. Kendi yetenek ve isteklerine karar vermenin yanı sıra, hayatının geri kalanındaki mesleğine karar verecek olan gençlerin en büyük ihtiyaçlarından biri de doğru bir rehber desteğidir.

 

Eğitim, yüksek öğrenim ve özellikle de öğrencilerin kendi bireysel anlamdaki stratejik yetenek yönetimine bakarak ve değerlendirerek üniversitelere yerleştirilmesinde gereken hizmetlerden en önemlisi de rehberlik desteğidir. Doğrudan öğrenci ile rehber arasında kurulan samimi iletişim ile kaliteli ve geleceği olan bölümlere yerleşen öğrenciler hayatları boyunca aldıkları kararın mutluluğunu yaşayabilmektedirler. Öğrencilerin ve ebeveynlerinin üniversiteye yerleşme konusunda alacakları kararları yurtdışı eğitim danışmanı tarafından gerçekleştirmesi son derece önemli olmaktadır.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu