10 MADDEDE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

0
3444

10 MADDEDE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

1-2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre Erciyes Üniversitesi devlet üniversiteleri arasında en başarılı ilk 20 üniversite arasındadır.

2-1978 yılında Kayseri Üniversitesi adıyla kurulan bu üniversite en eski devlet üniversiteleri arasında ilk 30’a girmeyi başarmıştır.

3- Erasmus, Farabi, Mevlana ve Free Mover gibi öğrenci değişim programlarına öncülük eden üniversitelerden bir tanesidir.

4-Kampüs TV ve Üniversite FM Erciyes üniversitesine ait basın ve yayın organlarıdır. Bu sürekli yayın organları sayesinde üniversiteyle ilgili anlık haberlere ulaşabilirsiniz.

5-ERKAM, ERNAM, DEKAM, KAYHAM, GENKÖK VE ERCİYES TEKNOPARK gibi değişik ve çeşitli dallarda araştırma ve geliştirme merkezlerine sahip olan Erciyes Üniversitesi öğrencilerine çalışma ve araştırma için çok çeşitli teknolojik imkânlar sağlamaktadır.

6- Erciyes Üniversitesinin kuruluşlarından biri olan ERSEM sayesinde öğrencilere akademik hayatlarının yanı sıra iş hayatlarında da yardımcı olacak kurslar ve seminerler alması için imkân sağlanmaktadır.

7-Günümüzün modern teknolojisine ayak uyduran Erciyes Üniversitesinin öğrencilerine kolaylık sağlamak amacıyla cep telefonlarında kullanılan mobil uygulaması vardır.

8-Erciyes Üniversitesi Avrupa’da başlayıp oradan da tüm dünyaya yayılan ve hedefi tek tip eğitim ve öğretim sistemi olan Bologna Sürecine dâhildir.

9-Engelsiz ERÜ isimli kuruluşuyla engelli öğrencilerine akademik hayatları süresince yardımcı olabilmeyi hedeflemektedir.

10-Yine farklı bir uygulamaya ev sahipliği yapan Erciyes Üniversitesi Öğrenci Giyim Merkezi sayesinde hiç kullanılmamış ya da az kullanılmış temiz kıyafetleri alarak ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmasını sağlamaktadır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet