Liste

Çukurova Üniversitesini Kazananların Bilmesi Gereken 11 Durum

Çukurova üniversitesini kazanmış, üniversiteye ve Adana şehrine uzak arkadaşlarımız için hazırladığımız bu listeye göz attığınızda, aklınızda yaşayacaklarınız ile ilgili ufaktan bir şeyler canlanacak.

1- Üniversite kayıt işlemleri için otobüs yolculuğu tercih edenler, otobüsten indikleri anda yüzlerine çarpacak olan sıcak hava ve çoğu zaman pis bir koku ile karşılaşmaları onları şaşırtmamalıdır. Üniversite’nin sizler için hazırladığı 1960’lı yıllardan kalma belediye otobüsleri sizi üniversiteye götürmek için bekliyor olacaktır.

2- Otobüs İle otogardan çıkarken göreceğiniz manzaralar “Aman Allah, Ben Neredeyim?” sorusunu aklınıza getirse de merak etmeyin, otobüs kampüse girdiği anda fikriniz değişecek.

3- Çukurova üniversitesinin kampüsü yıllardır, açık ara en iyi kampüs seçilmektedir. Kampüs, gölün içerisinde yarım ada şeklinde bulunur. Kampüsün inanılmaz manzarası ve düzenli yerleşkesi sizin yüzünüzü güldürecektir.

4- Çukurova Üniversitesi, sosyal etkinlik anlamında Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden birisidir. Atlı spor kulübünden tutunda modern ve latin danslara kadar, kano biniş ve yamaç paraşütü derslerine kadar her türlü aktivite bulunmaktadır.

5- Üniversite içerisinde çok sayıda harika manzarası olan kafeler vardır. Bu kafeler arasında Turaç, Turkuaz, Son Durak kafe benim favori mekanlarım.

6- Üniversite içerisinde yer alan fakülteler bir birlerine çok yakındır. Bu sayede öğrenciler ders aralarında farklı bölümde bulunan arkadaşları ile rahatlıkla buluşabilirler.

7- Üniversitenin kütüphanesinde sınav zamanlarında boş yer bulmak çok zordur, sınav zamanlarında kütüphane de ders çalışmak isterseniz çok erken saatlerde gelmeniz gerekmektedir.

8- Üniversite içerisinde otobüs ile ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Üniversite içinin sınırı YADİM durağıdır, aman o durağı geçirmeyin köftehorlar hemen para ister.

9- Belediye otobüsleri öğrenci kartınızdan 1 TL çeker ve şehrin her yerine otobüs ile ulaşım mümkündür.

10- Barajyolu ve Turgut Özal öğrencilerin sık takıldığı ve kaldığı yerlerin başında gelir. Ucuz yollu alkol alabileceğiniz mekan arıyorsanız , Baraj Yolu mevkisinde yer alan Beyoğlu ve Son  Durak 6.5 barları oldukça salaş ve rahattır, ara sıra canlı müzik olur.

11- Adana’nın yerli halkı oldukça samimi insanlardır. Adana’da kurduğunuz arkadaşlıklar baki kalacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ne yazık ki ulaşım 1 tl değil git gide arttı. Ama muazzam şehir Adana pişman olmazsınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu