Bölüm Tanıtımları

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği

     Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF-1 puan türünde öğrenci almaktadır. Bölümün kontenjanı 45’tir. 2010 yılında bölüme yerleşen son öğrencinin puanı 518’dir. 2011 yılında bölüme yerleşen son öğrencinin puanıysa 509’dur. Üniversite sınavlarının zorluk derecelerini düşünürsek puan bazlı yorum yapmak çoğu zaman bizleri yanıltabilir. Bunun için üniversitelerin başarı sırasını baz almakta fayda var. 2010 yılında bölüme yerleşen son öğrencinin başarı sırası 9.400’tür. 2011 yılında bölüme yerleşen son öğrencinin başarı sırasıysa 12.000’dir.

     İstanbul metropol bir şehir, her saat hareketli, aktivitelerle dolu hızlı bir hayata sahip. İklimi ılıman kışları biraz soğuk olabiliyor. Eğlence, kültür, macera, eğitim gibi alanlarda dahil hemen her alanda her türlü ihtiyaca cevap veren bir şehir.

     Fakülte Rumelihisarüstü Etiler’de bulunuyor. Mecidiyeköy, Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Taksim, Levent ve Sarıyer’den tek vesaitle okula gelmek mümkündür. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi merkezi ve lüks sayılabilecek bir yer olduğu için ev kiraları çok pahalıdır. Üniversiteye yakın muhitte 3+1 evin fiyatı 1000-1500 TL civarındadır.

     Fakültemiz oldukça büyüktür. İçinde çarşı, kantin, kuaför, yemekhane, kapalı/açık yüzme havuzları, tenis kortları, basketbol sahaları, spor salonları, klüp odaları, bilgisayar ve çalışma salonları, Aşiyan Müzesi, kütüphane, öğrenci yurdu gibi bölümler var.

     Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünün eğitim dili bütün bölümlerle birlikte %100 İngilizcedir.  Bu nedenle kazanan herkes hazırlık okumak zorundadır.

* 1. Sınıfta aldığımız derslerden bahsedecek olursak;

Calculu-1 & Calculus 2: Temel matematik dersidir. Türev ve integralin daha ayrıntılısını görmekteyiz.

Introduction to Education: Eğitim bilimlerine giriş ve eğitim bilimleriyle ilgili temel bilgilerin alındığı derstir.

Bilgisayar Eğitimi Dersi:  Microsoft Office ve web sayfası hazırlamayı öğreniyorsunuz.

İleri İngilizce Dersi: İngilizce makaleler okuyup sınıfta tartışıyor üzerine raporlar yazıyorsunuz.

     Mezun olduktan sonra ana dile yakın bir İngilizceniz olur ve yüksek lisans programlarında bu noktada öncülüğünüz olur. Bazı özel okullar sizi alt kademeler için İngilizce öğretmeni olarak alabilir. Devlette çalışmak isterseniz KPSS ye girip atanabilirsiniz ama taban puanı 90’dır. Özel kolej ya da dershanede kendi branşınızda çalışabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu