Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği

0
4607

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği 

Puan Türü: TS-1
Kontenjan: 31
Başarı Sırası: 3,340
En Küçük Puan: 414,000
Bu bilgiler 2013 ÖSYM verilerinden alınmıştır.

Türkiye’de Coğrafya Öğretmenliği bölümü olan 8 üniversite bulunmaktadır. Çanakkale Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği bölümü Marmara, Gazi,  Dokuz Eylül Üniversitelerinin ardından en yüksek puanlı 4.üniversitedir.

Çanakkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2 ayrı yerleşke üzerine kurulmuştur. Birisi merkezde kordon yakınlarında Anafartalar Kampusü adındadır. Yaya olarak gidilebilir. Diğeri ise merkezin dışında Terzioğlu yerleşkesi olarak bilinmektedir ve belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.
Fakültemizde öğrenci toplulukları aracılığı ile her türlü spor, tiyatro, edebiyat ve kültürel faaliyetler yapılabilmektedir. Fakülte bahçesi çok büyük, bunun yanında 1 büyük dış, 2 büyük iç  bölümde kantin bulunmaktadır. İç kantinlerde buz hokeyi, bilardo ve langırt masaları mevcuttur. Bunun dışında fakülte içerisinde büyük bir spor salonu vardır. Bu salonda da her türlü ücretsiz spor etkinlikleri yapılmaktadır.

Çanakkale Üniversitesi Onsekiz Mart Üniversitesi Coğrafya Bölümünün hazırlık sınıfı yoktur. Fakat akademik takvime göre okul 5 senedir.

1.sınıfta aldığımız dersler aşağıdaki gibidir.

Coğrafyaya Giriş
Dersin hocalığını Rüştü Ilgaz yapmaktadır. Ders kolaydır ve ilk çağdan günümüze kadar olan coğrafi gelişmeler işlenmiştir. Öğrencilerin dersi geçmek için birkaç gün üzerinde durması yetmektedir.

Türkçe
 Dersin hocalığını Halil İbrahim Bulan yapmaktadır. Türkçe ‘ ye çok önem veren hocamız yazım kurallarına da dikkat etmektedir. Ders içinde Türkçe’nin güzel kullanımı ve sınavlardaki yazım hataları öğrencilerin dersi geçmesindeki en önemli etkendir. 

İngilizce
Temel İngilizce dersleri verilmektedir. Hocamız 3 kredilik bu dersten öğrencileri geçirmek için elinden gelen kolaylığı yapmaktadır.

İnkılap Tarihi
Dersin hocalığını Murat hoca yapmaktadır. Tarihi çok seven ve araştıran bu hocamız dersi anlatırken belgelerden ve tarihi kaynaklardan yararlanmaktadır. Buda bize Tarih derslerini çok daha güvenilir ve doğru bir şekilde öğrenmemize yardımcı olmaktadır. Ayrıca hocamız öğrencileri de sürekli araştırmaya teşvik etmektedir.

Enerji Coğrafyası
Dersin hocalığını Vedat Karaca yapmaktadır. Üniversitede bulunan en genç profesör unvanına sahip hocamız araştırma yapmaktan hoşlanan ve bizi de araştırmaya teşvik eden birisidir. Ders biraz zor olsa da derslerimiz hocamızın esprileri ile dersler zevkle işlenmektedir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim