Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği

0
3504

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği

İzmir çok rahat bir şehirdir. Kışları sadece yağmur yağar yani okula giderken gömleğin üzerine yağmurluk giymeniz yeterli olur. Yaz ayları İzmir’de üç aydan fazla sürer ve hava nemli olduğu için çok sıcak ve bunaltıcı olur. Eğer üniversitenin bulunduğu Buca’dan sıkılırsanız; Bornova, Alsancak, Göztepe, Karşıyaka güzel İzmir’in güzel mekanlarıdır. Ulaşımı ucuz ve rahat olmasına rağmen Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri genellikle bu rahatlık ve kolaylıktan mahrum kalır. Çünkü metroyu kullanamamaktadırlar. 2013 yılı itibariyle İzmir’de öğrenci Kentkart ücreti: 1 TL’dir.

Fakülteye yakın yerlerde bulunan yurt fiyatları aylık 400-600 TL arasında değişmektedir. Eğer imkanınız yoksa aylık 120 TL’ye sabah ve akşam yemek fişleri dahil devlet yurdunda kalabilirsiniz.
Fakültemizin bahçesi çok büyük bir ormanı andırıyor. Fakülte içinde yapabileceğiniz aktiviteler sınırlıdır. Okulun hemen yanında bulunan kafeler sokağında arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Okulumuz hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler için facebook sayfamız: http://www.facebook.com/fentoplulugu

* Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği’nin hazırlık sınıfı yoktur.

1.Sınıfta aldığımız dersler aşağıdaki gibidir:

Matematik(1-2): Bu derslerde LYS’deki Matematik 2 bölüm konuları vardır. Türev, integral, logaritma vs. Dersin hocası ise Cenk Keşan’dır. Çok ilginç bir insandır. İlginçliğini İzmirli olmasına bağlıyorum. Derste elektro gitar klasik gitar çaldığı olmuştu yani.

Fizik (1-2): Bu derste ise aynı şekilde LYS’deki Fizik 2 bölüm konularını tekrardan görüyoruz. Dersin hocası bayandır, lise öğretmeninden farkı yoktur.

Kimya(1-2): Bu derste de LYS’de Kimya 2 bölümündeki konular işlenmektedir. Genel olarak LYS’ye yeniden hazırlanıyormuşuz gibi bir izlenim oluşsa da konuların derinlikleri sizi öğretmenliğe hazırlamaktadır.

Yazılı anlatım ve Sözlü anlatım: Bu derslerde dersin adından da anlaşıldığı gibi lisede gördüğümüz sempozyum, mektup, açık oturum, şiir, tartışma gibi konuları işliyoruz. Dersin hocası Mehmet Aslan’dır.

Laboratuvar dersleri: Bu dersler zevklidir. Kimya biyoloji fizik lab. Dersleri vardır. Fizik ve kimya lab. Dersine aynı hoca girmektedir.

Atatürk ilke ve inkılapları: Bu derse de Funda Güngör adlı hoca giriyor. Bu derste hoca iki kitap aldırıyor ve bir kitaptan sınav diğer kitaptan da quiz yapıyor. Kitaplar da Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk Araştırma Enstitüsü Başkanı Kemal Arı’nnın kitaplarıdır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim