Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü (İkinci Öğretim)

0
4696

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü (İkinci Öğretim)

Puan Türü: TM-2
Kontenjan: 93
Başarı Sırası: 56,000
En Küçük Puan: 372,000
Bu bilgiler 2013 ÖSYM verilerinden alınmıştır.

     İzmir, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olduğu intibası toplumumuz üzerinde genel olarak kabul görmektedir. Gerek kordonu, sahili, gerek AVM’leri , turistik alanları, canlı kent merkezi vs. gecenin ilerleyen saatlerine kadar hayatın devam ettiği bir şehirdir İzmir. İnsanının sıcak kanlı olması da önemli bir özelliğidir.

     Ege Üniversitesi İİBF yerleşkesi Bornova’da bulunmaktadır. Her ne kadar  ikamet ettiğim yerin Bornova’ya çok yakın olmadığını göz önüne alsak da İzmir’de bir ulaşım sorununun varlığı gerçektir. Ancak çeşitli nedenlerle durmuş olan metro inşaatının tekrar başlamış olması ve yakın zaman önce İZBAN ulaşımının başlaması ulaşım sorununu çözme yolunda önemli adımlar olmuştur. Bugün 45 dakika otobüs+20 dakika metro ile gidebildiğim fakülteme metro inşaatının tamamlanmasıyla birlikte 27 dakikada direk olarak gidilebileceği varsayılmaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ege Üniversitesi yerleşkesinin dışında diyebileceğimiz bir alanda bulunmaktadır. Bu yüzden kampüs hayatına rastlamak imkansızdır. Ancak Bornova’nın canlı mekanlarını içinde barındıran Küçükpark bölgesine yürüme mesafesi 5 dakikadır. Bu bölgede aklınıza gelebilecek her türlü sosyal aktiviteye katılmanız mümkündür.

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bütün bölümlernde zorunlu hazırlık sınıfı vardır. Hazırlık geçme notu 70’dir. Borçlu geçmek konusu çok sıkıntılıdır yüksek muhtemel okulun uzamasına sebep olur. Bölüm dersleri %70 İngilizce olduğu için hazırlık okumakta ve İngilizce’yi iyi bir seviyeye getirmekte fayda vardır.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü 1.sınıfta gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir;
Siyaset Bilimi, Diplomasi, Ekonomi, Tarih, Hukuk. Bölümümüzde 4  sene boyunca 70’e yakın ders mevcuttur. Hocalar için (iyi-kötü-zor) genelleme yapmak güçtür. Çünkü her insanın haz aldığı veya tanımladığı insan profili farklılık göstermektedir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim