Ege Üniversitesi Tarih

0
5598

Ege Üniversitesi Tarih

İzmir genel olarak Akdeniz iklimini yansıtmaktadır. Kışları yağışlı ve ılık, yazlarıysa aşırı sıcak geçmektedir. Üniversite, Bornova merkeze yakın olduğu hayat gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Bornova, İzmir’in en rahat ve ulaşımı en kolay semtidir. Ev kiraları Bornova merkezde pahalı; Evka-4 civarında 3+1 450 TL civarındadır. Kredi Yurtlar Kurumu’nun aylık ücreti ise 105 TL’dir. Ayrıca Kampus içinde İKEA’nın hemen yanında bulunan Ege Üniversitesi öğrenci köyünde 2 kişilik odalar aylık 350 TL’dir.

     Ege Üniversitesi’nde yapabileceğiniz çok çeşitli etkinlikler var. Okulumuzda ayrıca büyük bir yüzme havuzu bulunmaktadır.

1.sınıfta aldığımız dersler aşağıdaki gibidir;

Orta Asya Türk Tarihi: Dersin hocalığını Prof. Dr. Mehmet Ersan yapmaktadır. Türklerin ilk yurdundaki faaliyetleri ve mücadelelerinin anlatıldığı ders çok zevklidir. Dersin hocası çok bilgilidir.

İslam Tarihi: Dersin hocalığını Prof. Dr. Cüneyt Kanat yapmaktadır. Derste İslamiyetin doğuşunu ve günümüze kadar yayılış süreci anlatılmaktadır.

İzmir Tarihi: Dersin hocalığını Hasan Mert yapmaktadır. Hocamız genç ve başarılı bir hocadır. Derste İzmir’in ilk kuruluşundan günümüze kadar olan tarihi anlatılmaktadır.

Ege Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olmuş ünlü şahsiyetler;
Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı, MHP milletvekili Yusuf Halaçoğlu
Topkapı Sarayı Müdürü İlber Ortaylı
Prof. Dr. Halil İnalcık
MHP Milletvekili Edip Semih Yalçın


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim