Bölüm Tanıtımları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği İkinci Öğretim

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İkinci Öğretim)

* 2012 yılı itibariyle Eğitim Fakültelerinin 2.öğretim programları kalkmıştır.

     Eskişehir, öğrenci açısından dost bir ildir. Esnaf ve satıcılar öğrencilere karşı anlayışlılardır. Gece hayatı iyidir. Eğlencesi boldur. Şehirde uygun fiyata ev bulmak mümkün. 2+1 evler 400 TL; 3+1 evler 500 TL civarındadır. 

     Fakültemiz şehrin dışında Meşelik Yerleşkesinde bulunmaktadır. Ulaşım tramvay, otobüs, minibüslerle rahat bir biçimde sağlanabilmektedir. Bölümümüzün facebook sayfasından kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği facebook sayfası:
www.facebook.com/ogumat
Bölümümüzün hazırlığı yoktur. Birinci sınıfta İngilizce dersinden muaf olmak isterseniz muafiyet sınavına girip başarılı olmak zorundasınız.

1.sınıfta aldığımız dersler aşağıdaki gibidir.

Genel matematik: Dersin hocalığını Yard. Doç. Dr. Aytaç Günaydın Kurtuluş yapmaktadır. Aytaç hoca iyi merhametli bir insan ama sınavlarda sürekli soru tarzını değiştirdiği için sınav öncesi bir yorumda bulunamıyorum. Çalışılırsa kolaylıkla geçilebilecek bir ders. Konuların ispatları yapılıyor. Ders yalnızca birinci dönem mevcuttur.

Türkçe 1 Yazılı anlatım-Türkçe 2 Sözlü Anlatım: Dersin hocası Yard. Doç. Dr. Hüseyin Anılan’dır. Hüseyin hoca gerçekten çok iyi biri, fakültenin en güler yüzlü hocalarından diyebilirim. Dersleri genel anlamda güzel geçiyor. 2.Dönem sözlü anlatım dersi var. Gruplar halinde ve bireysel olarak sunum yapıyoruz

Yabancı Dil 1-2: Dersin hocası Nurcihan Abay’dır. Ders Number One kitabından işleniyor. Derste çok sıkılıyorum, hoca ayrıntılara çok yer veriyor. Vize ve finallere çalışmamız için çalışma kağıdı hazırlıyor, sınavlarda da onlara çok benzer bir şekilde soruyor.

Atatürk İlke Ve İnkılapları Tarihi 1-2:  Hocamız Öğr. Gör. Volkan Martin’dir. Tarih dersini sevmeme rağmen dersler güzel geçiyordu. Volkan hoca da çok cana yakın ve sempatik biri, dersi de iyi anlatıyor. Vize ve finallerde basit sorular soruyor, sınavlara çalışmak için deniz ve melek kırtasiyeden ders notları alabilirsiniz.

Bilgisayar 1-2: Dersin hocalığını Yard. Doç. Dr. Murat Kandemir yapmaktadır. Excel, word, Powerpoint gibi konular gördük ilk dönem. İkinci dönemse ders yönetim sistemi, yine farklı siteler yapmayı öğrendik. Zorlandım, vize ve finaller de zordu bana göre. Son zamanlarda da sürekli uygulamalı ödevler veriyordu.

Eğitim Bilimine Giriş: Düşünmeye ve yorum yapmaya dayalı bir ders. Hocamız Yard.Dç.Dr. İlknur Şentürk. Ezber yapmaya değil de gerçekten öğrenmemize yönelik ders işlenirdi. Notu pek önemsemezdi İlknur hoca. Vize ve finallede de yoruma dayalı üç ya da dört soru sorardı. Derste güncel konulardan da konuşurduk. Ders yalnızca birinci dönem bulunmaktadır.

Soyut Matematik: Hocamız Doç. Dr. Pınar Anapa’dır. Ders hakkında önyargılıydık çünkü üst sınıflardan arkadaşlar bu dersten geçmenin zor olduğunu söylediler. Pınar hoca sınavlarda çok puan kırardı. Zor bir dersti. Hocamız da biraz sinirliydi sanırım. Dersin geçme notu ise 35’tir.

Eğitim Psikolojisi: Dersin hocalığını Prof. Dr. Ayhan Aydın yapmaktadır. En çok sevdiğim dersler arasında geliyor eğitim psikolojisi. Ayhan hoca gerçekten çok bilgili ve kültürlü bir insan. Dersleri kendi yazdığı kitaplardan işledik. Derslerde güncel konulardan da konuşurduk. Bana çok şey kattığını düşünüyorum. Ayrıca şiir okur gibi konuşuyor. Vize ve finallerde kendi yazdığı kitabın raporlarını verdik. 

Geometri: Sevdiğim bir ders. Hocalığını Yard. Doç. Dr. Aytaç Günaydın Kurtuluş yapmaktadır. İlk dönem olmayıp ikinci dönem olan bir ders. Aytaç hocanın da gayet iyi anlattığını düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu