Bölüm Tanıtımları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi –İlköğretim Matematik Öğretmenliği

     Fakültemiz ana kampüs olan Meşelik Kampüsünde bulunmaktadır. Çoğu otobüs fakültenin önünden geçer, tıp çıkışının önünden geçen tramvaydan inip  fakülteye 5-10 dakika yürüyerek de varılabilir. Fakülte kampüsün göbeğindedir ve herhangi bir yere ulaşım problemi yaşanmaz.

Fakülte içerisinde bilardo ve masa tenisi haricinde yapılabilecek pek fazla sosyal etkinlik yoktur. Fakat öğrenci kulüplerinin bulunduğu Çınaraltı Sosyal Tesisleri eğitim fakültesinin hemen yanındadır. Burada tiyatro kulübü ve salonu, müzik kulübü ve stüdyosu, satranç kulübü, dağcılık ve kampçılık kulübü, fotoğrafçılık kulübü gibi kulüpler bulunmaktadır. Ayrıca spor salonu, fitness salonu, plates salonu, açık ve kapalı tenis kortları futbol ve basketbol sahalarına da 2 dakika yürüyüş mesafesindedir. Fakültenin çaprazında kütüphane binası onun karşısında da kongre merkezi vardır. Kongre merkezi hiç boş kalmaz ve sürekli konferans ve seminerlerle aktif bir haldedir. Kısacası eğitim fakültesinin içinde yapılabilecek pek fazla sosyal etkinlik olmamasına rağmen kampüs içerinde sosyal etkinlik yapılabilecek her ortama yakındır.    

Okul içerisinde öğrencilerin sıklıkla takıldığı Meşelik Kafe vardır. Genelde kampüs dışında civardaki kafeler veya tramvay-otobüs yada yaya ulaşımı kullanılarak eğlence mekanlarına ulaşım hiç zor değildir ki Eskişehir öğrenci hayatı sabahlara kadar ayakta olan bir hayattır. Takılmak için sıklıkla adalar(arasından porsuk nehrinin geçtiği iki tarafı nehir boyunca kafelerle dolu olan öğrenci odaklı mekanlar) ve barlar sokağı tercih edilir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde eğitim fakültesindeki hiçbir bölüme İngilizce hazırlık yoktur.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü 1.sınıfta gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir:

E
ğitim psikolojisi
: Ders Prof. Dr. Ayhan Aydın’ dan alınır ve dersler çok zevkli ve adeta terapi havasında geçer.

Genel Matematik-Geometri : Dersler Yar.Doç. Aytaç Kurtuluş la işlenir ve fakültede bulabileceğiniz en sakin ve anlayışlı hocalardan biridir.

Soyut Matematik: her sene sınıfın yarısını dersinden bırakan meşhur hocamız Doç.Dr. Pınar Anapa’nın dersidir. Son derece ciddi, öğrencilerle samimi olmayan ve öğrencileri zorlayan bir hocamızdır.

Atatürk ilke ve inkılapları: Volkan Marttin hocamızın dersidir ve fakültenin en eğlenceli en esprili ve en sosyal hocasıdır. Öğrencilerini birebir yakından tanır ve onlarla facebooktan sanki bir arkadaşçasına iletişim içerisindedir :)

Bilgisayar I-II : Yard.Doç.Dr. Celal Murat Kandemir hocamızın dersidir hocamız hazırladığı ders notlarıyla öğrencilerine sınav döneminde yardımcı olmayı sever. Dersini bol ödevli işler. Uygulama ödevlerinin vize kadar etkisi vardır. Dersler sıkıcıdır ama geçmesi kolay bir derstir.

Türkçe Yazılı Anlatım-Türkçe Sözlü Anlatım: Dersleri Yard. Doç. Dr. Hüseyin Anılan işler. Dersleri eğlencelidir esprili bir hocamızdır koskoca  4 senelik lise eğitiminin kazandırmadığı sözlü ve yazılı anlatım başarılarını öğrencilerine kazandırır. Özellikle sözlü anlatım dersinin sınavlarını sözlü yaparak topluluk önünde konuşma, konuya hakimiyet ve ikna kabiliyeti konularında bizi geliştirmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu