Gazi Üniversitesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği

0
4032

Gazi Üniversitesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği

     Fakültemiz, Beşevler metrosuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca metro ulaşımı dışında Cebeci, Kurtuluş, Kızılay, Demirtepe, Maltepe güzergahını izleyen 220-221-222 numaralı otobüsler Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin hemen yanından geçmektedir. Bunun yanında Ankara’nın birçok semtinden otobüs ve dolmuş kampüse 5 dakika yürüme mesafesinde olan anayoldan geçmektedir.

Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi etrafında arkadaşlarımızla oturabileceğimiz bir çok güzel mekan vardır. Ayrıca Ankara’nın ünlü 7.caddesine 15 dakika yürüme mesafesindedir. Metronun yakın olması gidebileceğiniz yerleri de çoğaltmaktadır.

Gazi Üniversitesi Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği bölümü 1.sınıfta aldığımız dersler aşağıdaki gibidir:

Beslenme ilkeleri
Dersin hocalığını Suzan Karakuşcu yapmaktadır. Dersin temel beslenme kavramlarını eğlenceli bişekilde sunduğu inçin eğlencelidir.Fakat hazırlanan dosyalar öğrencileri zorlamaktadır.Dersten geçmek için çan sistemi uygulanmaktadır.

Temel Halk sağlığı
Dersin hocalığını Şadan Tokyürek yapmaktadır. Kolay bir ders olup sınavdan önce notların okunmasıyla geçilebilir çan sistemi vardır.

Öğretmenlik Mesleğine Giriş
Dersin hocalığını İbrahim Kısaç yapmaktadır. Uygulamalı bir derstir gözetmen öğretmen olarak orta öğretim okullarına gidilmektedir, genel olarak zevkli bir derstir. Hazırlanan dosyalar ve gidilen okullardaki hocaların görüşleri dersi geçmede önemlidir.

Atatürk İlke ve İnkilapları
Kolay bir derstir, arkadaşlarınızdan alacağınız notlarla dersi geçebilirsiniz.

Mesleki İngilizce
Dersimiz temel mesleki kavramlar üzerinde durur mesleğe yabancı biri için biraz zorlayabilir. Dersten geçmek için çan sistemi uygulanır.

Anatomi ve fizyoloji
Ders lisede görmüş olduğumuz biyoloji dersinin biraz geniş kapsamlısı diyebiliriz genel olarak kolay bir derstir.

Atatürk İlke ve İnkılapları
Okulumuzun en bilgili hocalarından Nevriye Yazıcıçayır hocalığını yaptığı ders genel olarak zevkli geçer.

Psikolojiye Giriş
Dersin hocalığını İbrahim Kısaç yapmaktadır. Ders zaman zaman öğrencinim psikolojisini bozsa da hocamızın güler yüzü ve esprileriyle eğlenceli geçmektedir.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim