Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu Maliye Bölümü

0
3997

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu Maliye Bölümü

     Okuduğum okul Giresun ili Alucra ilçesinde bulunmaktadır. Alucra, Giresun ile pek alakalı olmayan bir ilçedir. Giresun’a uzaklığı 3 saat civarı Giresun diye yazıp gidenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Alucra’ya gelirsek Karadeniz ve iç Anadolu arasında hem iklim olarak hem kültür olarak hem de coğrafi olarak kalmış bir bölge Karadeniz ve İç Anadolu’nun birleşimi diyebiliriz. Oturup kalkacak çok sayıda yer var ilçe küçük olmasına rağmen ortam gayet iyi gece hayatı bile var denilebilir.

     İlçede her fiyata göre ev bulmak mümkün. Kaloriferli evler 500-750; sobalı evler ise 100-400 TL civarında değişmektedir. Yurt olarak sadece kızlar için özel yurt, sadece erkekler için cemaat yurtları, ve KYK mevcut. Benim okuduğum zaman KYK sadece kızlara hizmet veriyordu cemaat yurdun da kaldım çok rahat çok lüks ancak fiyat pahalı ve yemekler sorun.

     MYO, ilçe yerleşim yerinin birazcık dışında ancak ilçenin her bölgesinden yürüyerek gidilecek gibi kısa mesafede en uzak ev 45 dakika uzaklıktadır. Ayrıca her yerden dolmuş seferleri oluyor taksi sıkıntısı da yaşanmıyor. Ulaşım sıkıntısı çekmezsiniz.
Sosyal aktivite olarak bol bol halı saha maçları ve turnuvalar oluyor. Okulun spor salonu ve internet salonu ücretsiz hizmet veriyor. Kantin ve okul bahçesinde kafe var. Bunların dışında fazla bir sosyal aktivite beklemeyin.

Bölümümüzde İngilizce muafiyet sınavı vardır. Okulumuzu kazandıktan sonra akademik takvimde belirleneceği muafiyet sınavına kesinlikle girmelisiniz. Dönem içinde göreceğiniz İngilizce dersleri geçmiş sayılacaksınız.

1.sınıfta gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir;

İktisada Giriş: İlk başta biraz zorlayacak bir ders.

İngilizce: Dersin hocası çok kaliteli ve çok bilgili birisi İngilizceyi seviyor ve ilgi duyuyorsanız iki senede çok yol katedebilirsiniz.

Atatürk İlke ve İnkilapları: Kolay bir derstir, arkadaşlarınızdan alacağınız notlarla dersi geçebilirsiniz.

Türk Dili: Ders kolaydır fakat kitap okuyup okuduğunuz kitabı herkesin karşısında hazırladığınız slayt ile sunum yaparak not alırsınız.

Genel Muhasebe: İlk başta zorlayacak en önemli ders tekrar ve pratik yapmak gerekiyor.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim