Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü

0
4795

Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü

     Ankara ülkemizin başkenti olması nedeniyle imkanlar bakımından oldukça yeterlidir. Siyasi olarak kendinizi geliştirmek için Türkiye de ki 1 numaralı şehirdir. Kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer ilkbahar ayları yağmurlu ve ılıktır yazın ise oldukça sıcak ve kurak bir çizgi izler. Bir üniversite öğrencisinin istediği her şey mevcuttur. Kültür sanat anlamında size her türlü alternatifi sunan şehrimizin insan profili değişkenlik arz eder. Memleketin her tarafından gelen insanlarımız sayesinde çok değişik çevrelerden çok değişik insanlarla tanışma hasbihal etme şansını yakalayabilirsiniz. Genellikle yurtların bulunduğu Cebeci semtine çok yakın bir nokta da yer alan Hamamönü size çok farklı bir Ankara mizanseni sunar. Ankara Kalesi, Ulus,  Eski Meclis ile Milli Mücadele havasını damarlarınızda hissedebilirsiniz. Kızılay’a ve Bahçelievler’e de mutlaka uğrarsınız.

Fakülte yerleşkesi Beytepe’de bulunmaktadır. Beytepe’ye Ego veya dolmuş ile gitme ihtimaliniz var. Beytepe kampüsünde yer alan Edebiyat Fakültesi kampus ortamında yer aldığı için fakülteye ait çok fazla bir şey yoktur. Fakültenin önünde 2 katlı kafeterya mevcuttur. Aklınıza gelebilecek her türlü sosyal imkanı kampus içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yemekhane de oldukça düzgün yemekler çıkar. Yine her türlü oyun  bulabileceğiniz salonlar mevcuttur.

Hangi derslerin alındığına bu adresten ulaşabilirsiniz.
http://www.history.hacettepe.edu.tr/Lisans.pdf

Bölüm ve bölüm hocaları ile ilgili bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz.
http://www.history.hacettepe.edu.tr/

Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olduktan sonra ne olabilirim ?

     Üniversitemiz de İngilizce eğitimi verildiği halde şahsi olarak söylemek isterim ki yeterli olduğunu düşünmüyorum. Dışarıdan destek almakta fayda var.(Bu husus benim için geçerlidir. İngilizce konusunda problemi olanlar için de) Dil geliştirildiği takdirde Yüksek Lisans ve Doktora yapma ihtimaliniz yüksek. KPSS ile Kültür Bakanlığı’nda iş bulabilirsiniz yine aynı şekilde Türkiye’nin köklü kuruluşlarında (Danıştay vs.) eski harflerle yazılı metinleri çözecek insan arayışında iş imkanınız mevcut. Kütüphanelerde iş bulabilirsiniz. Formasyon alma imkanı doğarsa öğretmenliğe geçiş yapabilirsiniz. Üniversitemizde geçirdiğiniz zamanı nitelikli hale getirebilirseniz(bu sizin elinizde) gazete, dergi vb. yerlerde iş bulabilirsiniz. Osmanlıca öğrenmek ve bunun ileri merhalelerini de aynı şekilde öğrenmek size değişik alanlarda iş fırsatı yaratabilir.

Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü Facebook Sayfası

http://www.facebook.com/HacettepeUniversitesi2012Girisliler

http://www.facebook.com/HacettepeTarihBolumu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim