Malatya İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi

0
6923

Malatya İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Puan Türü: TM-2
Kontenjan: 113
Başarı Sırası: 20.800
En Küçük Puan: 429,000
Bu bilgiler 2013 ÖSYM verilerinden alınmıştır.

Malatya kışları çoğu Doğu Anadolu şehri gibi soğuk ve yeri geldiğinde her tarafı karların kapladığı bir şehir. Son yapılan nüfus sayımına göre yakında büyükşehir olması gereken Malatya büyük şehirlerden tercih yapacak arkadaşlar için biraz küçük gelebilir. Malatya’da genel olarak gençlerin gittiği yerler olarak şehir içinde kafelerin toplandığı yer olan Kanalboyunu ve Malatyapark AVM’yi örnek olarak gösterebilirim. Şehrin biraz dışında kalan ve genelde bahar aylarında gidilen alanlar olarak Gündüzbey ve Orduzu gibi piknik alanları da mevcuttur. Şehirde kışın akşam 20.00’den sonra yaşamın bittiğini söylersem pek yalan olmaz.

Bu sene devlet yurdunda kaldım. Kredi Yurtlar Kurumu’na başvuran çoğu arkadaşa yurt imkanı sağlandı. Aylık ücret 105 TL olan devlet yurdunda odalar ortalama 6 kişilik, yemekler güzel olmakla birlikte odaların 6 kişinin kalacağı büyüklükte olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Özel yurtlarda şehirde mevcut fakat oralarda kalan arkadaşlarım da pek memnun değil zaten şehirdeki özel erkek öğrenci yurdu sayısı çok az. Ev fiyatlarına gelirsek şehir merkezinde doğalgazlı 130-140 metrekare 3+1 dairelerin kirası ortalama 450-500 TL’dir.

Fakültemizin binası yeni olduğu için Fakülte içerisinde ne gibi etkinliklerde bulunabileceğimiz konusunda pek fikir sahibi değilim fakat üniversite kampüsünün gayet büyük, içerisinde tenis kortları, sportif faaliyetler için başka alanlar ve hemen hemen her fakültenin yakınında bir kafe olduğunu söyleyebilirim.

*Malatya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2009 yılında açılmıştır.

1. sınıfta aldığım dersler: Roma Hukuku, Anayasa Hukuku, Hukuka Giriş, Medeni Hukuk, Ekonomi ve zorunlu YÖK dersleri olarak sayabilirim. Hocalarımız gayet iyi olmakla birlikte her üniversitede olduğu gibi bazen sınıfın yarısını bırakan hocalara da denk gelmediğimizi söyleyemem özel olarak hocaların ismini saymadım çünkü fakültemize seneye gelecek olan arkadaşlarımız fakültemizdeki bazı eksiklikler tamamlanıncaya kadar eğitimlerini Erciyes Üniversitesi’nde görecekleri için hocalarla ilgili bilgi vermedim. Fakülte pek köklü yıllardır devam eden bir fakülte olmadığı için çekinen bazı arkadaşlar varsa şunu bilmelerini isterim yeri geldiğinde dışarıdan gelen hocalarımızla eksiklik tamamlanmaktadır ve boş ders geçme, eğitim almadan diploma alma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim