Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

0
4559

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

     Fakültemiz Kocaeli Üniversitesi kampüsünden ayrı olarak farklı bir mevkide bulunmaktadır. Bulunduğu yerde başka hiçbir fakülte yoktur. Fakütemiz Kocaeli’nin Başiskele Beldesinin Yuvacık kısmında bulunuyor. Okulun tam adı da Yuvacık Yerleşkesi Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’dir. Yuvacık, Kocaeli üzerinden Bursa’ya gidiş yolu üzerinde ayrı bir yolla ulaşılabilen şirin bir kısımdır. Fakülteye sadece otobüs, hususi araç gibi karayolu taşıtlarıyla ulaşım mümkündür. Şehir merkezine 20 dk. uzaklıktadır. Otobüslerle bu süre yarım saati bulmaktadır. Fakültemize ulaşabilmenizi sağlayacak olan otobüsün sefer numarası 624’tür.

     Fakültemiz kampüsten ayrı bir yerde olduğu için etkinlik olarak fakültemize fazla bir eğilim yapılmamış. Ama uzakta olmasının en büyük getirisi üst ve alt sınıfların birbirini yakından tanıma fırsatına sahip olması. Okulumuzda diğer fakültelerin aksine alt ve üst sınıflar arası iletişim hat safhadadır. Fakültemiz kendi imkanları ile fakültemize kafe ve spor aktiviteleri yapılabilecek sahalar sağlamıştır.

     Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin hazırlık sınıfı yoktur. Zaten Türkiyedeki Diş Hekimliği bölümünün İngilizce eğitimi pek yaygın değildir.    

     Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 1.sınıfta gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir;

Diş anatomisi ve fizyolojisi teorik: Bu dersimize Yar. Doç. Dr. Önjen TAK girmektedir. Derste tüm dişlerin tek tek yapısı anlatılır ve incelenir. Ders için herhangi bir kitap gerekmez. Üst sınıflardan ders notlarınızı edinmeniz yeterlidir. Ama ders hocasına bunu teklif etmemenizi öneririm.

Diş anatomisi ve fizyolojisi preklinik: Yukarıda anlattığımız ders ile paralel yürütülen bir el becerisi dersidir. Teorik derste anlatılanları uygulamaya yöneliktir.

Tıbbi biyoloji: Tıp Fakültesi ile ortak derslerimizdendir. Branşımızla alakası yoktur. Tamamıyla temel biyoloji ve tıp eğitimidir. Dersin hocası Prof. Dr.  M. Doğan GÜLKAÇ’tır. Dünyanın en iyi hocası olduğuna garanti verebilirim.    

Biyokimya: Son derece zor ve sıkıcı bir ders. Hiçbir pratik bilgi yok sürekli ders notları ile muhatap olunuyor bu derste

Biyofizik: Kolay ve branşımız ile alakasız bir derstir.

Maddeler bilgisi: Diş hekimliğinde hangi tedavide hangi malzeme ve aletin kullanılacağını bize aktarmak amacıyla konulmuş bir derstir. Çok içerikli ve detaylıdır. Çok sıkıcı gibi gelmesine rağmen kendinizi biraz zorlayınca öğrendiğinizi ve eğlendiğinizi hissedeceksiniz. Dersimizin hoca Yar. Doç. Dr. Önjen TAK’tır.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim