Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

0
4302

Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

Fakültemiz Umuttepe Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Fakülteye şehiriçi belediye otobüs ve minibüsleriyle gidilebilmektedir. Ayrıca Sakarya ve İstanbul’dan servisler bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünün hazırlık sınavı bulunmaktadır fakat muafiyet sınavı ile yeni girişlilerin yaklaşık %50’si sınavı geçmektedir. Geçme notu 65’tir. Sınav yazılı ve sözlü iki bölümden oluşmaktadır. Ancak yazılı sınavınız ne kadar iyi olursa olsun sözlü sınavınız başarılı geçmemişse sınavı geçemezsiniz.

Kocaeli Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir;

1.sene ilk dönem 4 Türkçe 4 İngilizce olmak üzere 8 ders vardır. Dilbilgisi(İngilizce), İleri Okuma ve Yazma(İngilizce), Sözlü İletişim Becerileri(İngilizce), Sesleme ve Dinletim(İngilizce), Etkili İletişim(Türkçe), Eğitim Bilimlerine Giriş(Türkçe), Bilgisayar(Türkçe), Yazılı Anlatım(Türkçe)
1.sene 2. dönem 3 Türkçe 5 İngilizce olmak üzere 8 ders vardır. Dilbilgisi, İleri Okuma ve Yazma, Sözlü İletişim Becerileri, Sesleme ve Dinletim, Kelime Bilgisi(İngilizce), Sözlü Anlatım(Türkçe), Eğitim Psikolojisi, Bilgisayar.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim