Sakarya Üniversitesi İşletme

0
3702

Sakarya Üniversitesi İşletme

Sakarya Üniversitesi Merkez kampusü, Sakarya’nın merkez ilçesi Serdivan’a bağlı Esentepe kampusüdür. Kampus Türkiye’de görebileceğiniz en güzel ve en geniş kampuslerden biridir. Kampus Sapanca Gölü’nün eteklerine kurulduğu için manzarası çok güzeldir. Fakülte içinde tüm bölümlerin öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Kişisel gelişiminize artı özellikler katabilmek için töğrenci topluluklarının etkinliklerine katılabilirsiniz.

Öğrencilerin konaklama imkanları yurt, apart otel ve özel evdir. Yurtlar ortalama 350 TL civarı; apart daireler her türlü masraf dahil 400 TL civarıdır. 3+1 ev fiyatları ise ortalama 550 TL civarındadır.

Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünün hazırlığı vardır fakat isteğe bağlıdır. Birinci sınıfta aldığımız dersler: Muhasebe, İşletme, İktisat-davranış bilimleri, İşletme Matematiği, Borçlar hukuku, İngilizce , Türk dili, Temel bilgi teknolojileri, Hukuka giriş.

Muhasebe: Dersin hocalığını Ahmet Vecdi Can yapmaktadır. Dersi sıkıcı anlatır geçmesi de zordur.

İşletme: Dersin hocalığını Hayrettin Zengin yapmaktadır. Üniversitede görebileceğiniz en bilgili hocalardan biridir. Dersi çok zevkli geçmekle birlikte dersi geçmek zordur.

İktisat: Dersin hocalığını Şükrü Cicioğlu yapmaktadır.

İşletme matematiği: Dersin hocalığını Erman Coşkun yapmaktadır. Dersi çok güzel anlatır. Dersi geçmek zor değildir.

Türk dili: Dersin hocalığını İlhan Uçar yapmaktadır. Dilimizle ilgili size çok şey katacak bir derstir. Zira lisede öğrendiğimiz lise bilgilerinin bazılarının yanlış olduğunu üniversitede öğreniriz.

Davranış bilimleri: Dersin hocalığını Hasan Tutar yapmaktadır. Bilgi seciyesi yüksek bir hocadır, derste sıkılmazsınız.

Hukuka giriş: Dersin hocalığını Sevda Yaşar Coşkun yapmaktadır. Dersinde gündelik hayata dair her şeyin tartışıldığı zevkli bir derstir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim