Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği

0
4284

 

Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği

     Üniversiteyi kazandıktan sonra özel bir yurda yerleştim. Fiyatları 400-600 TL arasında değişmektedir. Tabi yurtların kalitesine göre de fiyatlar 900 liraya kadar da çıkabiliyor. Ev fiyatları da 500-700 TL arası değişmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi doğu ve batı yerleşkesi olarak bir ana caddenin iki tarafına kurulmuştur. Üzerinden köprü ile birbirine bağlanmış bir yapısı vardır. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Batı Yerleşkesinde kalmaktadır. Fakültemize, çarşı durağından her 5 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. Yani ulaşım gibi bir sorun yoktur. Fakültemizin bulunduğu Batı Yerleşkesi oldukça büyüktür. Yerleşkenin içinde 4 ana dinlenme mekanı ve çay bahçesi vardır. Her bölümün de kendine ait bina içerisinde 2 şer kantini mevcuttur. Üniversite içerisinde dağcılık, paraşüt, yüzücülük, futbol, basket gibi spor alanlarının yanında sanatsal etkinlikler de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünün hazırlık sınıfı vardır. 1 yıl İngilizce eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfını atlamak için yapılan muafiyet sınavında 60 ve üzerine not alırsanız hazırlığı atlıyorsunuz.

1.sınıfta gördüğümüz dersler;

Makine Mühendisliğine Giriş ( Şevki YILMAZ):
Doç. Dr unvanı ile derslerimize girmektedir. Anlatımı biraz zordur ve bu dersten sınıfta geçen 2 kişi olduğunu söylemem gerekir. Hocamız hak etmeyeni geçirmeyeceğini söyler ve asla bu konuyu tartışmaz.

İngilizce
Kitaptan ders işlenir genellikle. İlk senede pek fazla zorlamadılar. Herhalde her öğrencinin lisede aynı İngilizce eğitimini görmediğini düşünmüştür hocamız.

Atatürk İlke ve İnkılapları
Kolay bir derstir, Sadece biraz tarihi merak ederek geçebilirsiniz. Zaten sınavları test olarak yaparlar.

Türk Dili
Dersin hocasının ne dediğini anlamasak da kırtasiyelerden alınan çalışma kağıtlarını anlayabiliyoruz. Zaten her sene o kağıtlardan soru soruluyor.

Autocad
Dersin hocası tüm zamanını bilgisayar başında bize bir şeyler öğretmek için harcıyor. Öğrencilerini çok sevdiğinden eminiz. Fakat Autocad dersini anlamanın ilk kuralı teknik resim dersini anlamaktır.

Matematik 2
Derste lise matematiği gösterilir. Eğer lisede matematikle aranız iyiyse bu dersi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fizik 2
Bu ders genellikle öğrencileri zorlar. Çünkü lise konularıyla sınırlı değildir. Fakat önümüzdeki sene Termodinamik dersinin olduğunu düşünürsek, bu ders onun yanında devede kulak gibi kalır.

Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/pages/sd%C3%BC-makine-m%C3%BChendisli%C4%9Fi/125381380807746

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim