Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi

0
6934

Uludağ Üniversitesi-Veteriner Fakültesi

Puan Türü: MF-3
Kontenjan: 123
Başarı Sırası: 92.400
En Küçük Puan: 358,000
Bu bilgiler 2013 ÖSYM verilerinden alınmıştır.

* Üniversitenizin bulunduğu il hakkında biraz bilgi verir misiniz ?

Bursa, kışları soğuk yazları sıcak bir iklime sahiptir. Geniş bir yerleşime sahip olduğu için ulaşım zorluğu yaşanmaktadır. Yeşillik bakımından oldukça zengindir. Bu yüzden Yeşil Bursa olarak anılır. Tarihi mekanlar çok fazladır.

    Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, en yüksek puanlı 3.üniversitedir. Bölüm 5 senedir. Eğer bu bölümü okumakta istekli değilseniz, ilginiz yoksa bölüm uzadıkça uzar ve son olarak okulu bırakma kararı bile alabilirsiniz.

     Veterinerlik Fakültesi Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlıdır. Kaldığım yere 2 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Fakülte bahçesi çok büyük. Büyük bir kütüphaneye sahip. Futbol sahaları mevcut. Ayrıca bir çok öğrenci toplulukları bulunmaktadır. Bunun dışında fakülte içerisinde büyük bir spor salonu vardır (öğrencilere aylık üyelik 20 TL)

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nin facebook sayfası vardır. Bu sayfada bölümle ilgili daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Hepimiz biliyoruz ki üniversitelerin kendi sayfalarında bütün bölümler güllük gülistanlık gösterilmektedir. Bu yüzden öğrenci gözüyle bölüm hakkında bilgi edinmek daha mantıklıdır.
http://www.facebook.com/pages/Uluda%C4%9F-%C3%9Cniversitesi/114023461941862

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik bölümünün hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık bölümü Ali Osman Sönmez’de bulunmaktadır. Bölümümüz de %30 ingilizce eğitimi verilmektedir.

1.sınıfta gördüğümüz dersler aşağıdaki gibidir;

Anatomi 1: Hüseyin Yıldız

Fizyoloji 1: Nurten Galip

Histoloji1: Hatice Erdost

Biyokimya: Meltem

Hayvan Davranışları : Fahrunisa

Vethek Tarihi : Türel

Genetic : Özden Çobanoğlu

Genel olarak ezbere dayalı bir bölümdür. Fakat bölüm gerçekten zordur.

Ek olarak Uludağ Üniversitesi Veterinerlik bölümününden Fatih Kısaparmak, 60. hükümet başbakan yardımcısı Nazım Erken, Yazar Beşir Ayvazoğlu mezun olmuştur.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim