TOBB ETÜ İşletme

0
4070

TOBB ETÜ İşletme 

     Ankara kışları çok soğuk yazları çekilmez sıcağıyla iklimi çok kötü olan bir şehirdir. Sahil kesimlerinden Ankara’ya okumaya geliyorsanız eğer alışmakta zorlanabilirsiniz çünkü deniz yok. Saat 22.00’dan sonra 7.cadde ve Kızılay dışında hayat duruyor; bunun nedeni memur kenti olmasındandır. Gezilecek çok az yeri olması sebebiyle onlarca büyük AVM bulunmaktadır. Politik anlamda kendinizi geliştirebilmek istiyorsanız Ankara ideal şehrinizdir. İzmir’den gelmiş biri olarak ilk başta alışmakta zorlansam da alıştığınız vakit Ankara’yı kendi eviniz gibi görmeye başlıyorsunuz.

Üniversitemiz Söğütözü mahallesinde bulunmaktadır. Sabahları her semtten servis bulunmaktadır. Bahçeli ve Kızılay’a ise öğleden sonra her yarım saatte bir servis vardır. Servisler ücretsizdir.

Kampusümüz biraz küçük olmakla beraber içinde Sağlık ve Spor Kompleksi, Olimpik Yüzme Havuzu, Kafeteryalar ve sosyal tesisleri bulunmaktadır.

TOBB ETÜ’nün çoğu bölümü %30 İngilizce veya tamamı Türkçedir. Fakat hazırlık zorunludur. Geçmek için sadece TOEFL,  İBT ve İTP sınavlarından belirli bir puanı almak zorundasınız. (İBT’den 61; İTP’den 500 ve üzeri puan). Diğer üniversitelerin hazırlığına göre oldukça zordur. Bununla birlikte okuldan mezun olduğumuz zaman dil sıkıntımız olmayacaktır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim