Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 Şey

0
4620

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 Şey

Bu yazımızda Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile ilgili merak ettiğinizi düşündüğümüz şeyleri çeşitli yönlerden ele alacağız.

  1. Ulaşım açısından ele alırsak Eğitim Fakültesinin binasının yeni yapılmasından dolayı yeni bina, kampüsün Uncalı kapısı yakınlarındadır. Ana kapı olan Meltem kapısına en zıt köşe diyebiliriz. Bu da ulaşım açısından bazı dönemler zorluk çıkarabiliyor. Kampüs içerisinde ücretsiz ringlerin olmasına rağmen, düzenli seferlerin olmayışı bazı zamanlar sizi zor durumda bırakabiliyor.
  2. Yeni bina demişken sanmayın eksiksiz ve sorunsuz. Yeni bina olmasına rağmen yıl içerisinde bina ile ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Dıştan görünümünün gösterişli olmasına rağmen deyim yerindeyse dışı seni, içi beni yakar diyebiliriz.
  3. Yemek imkanlarından bahsetmek gerekirse Eğitim Fakültesi’nin Merkezi Yemekhaneye uzak oluşu nedeniyle Edebiyat Fakültesi’nin alt katında yeni bir yemekhane daha açılmıştır. (Edebiyat Fakültesi için Eğitim Fakültesinin en yakın komşusudur diyebiliriz bu arada.) Yemek fiyatı diğer üniversitelere kıyasla uygun olduğu söylenemez. Diğer bir alternatif ise Eğitim Fakültesi kantinidir. Bu oldukça pahalı bir alternatiftir. Eğitim Fakültesinin kantini, kantinin kar zarar hesaplamasını (çoğunlukla kar) yapmaya kalktığınızda sizi dehşete düşürecek düzeydedir.
  4. Aslında en büyük eksiğin koskoca Eğitim Fakültesinde kütüphanenin olmamasının olduğunu düşünüyorum. Öğrenciler ders çalışmak için boş sınıf arıyor. Üniversitenin Merkezi Kütüphanesi ise Eğitim Fakültesine uzak kalıyor.Özellikle vize ve final haftalarında ders çalışmak için boş sınıf arayışı yıpratıcı olabiliyor.
  5. Bilgisayar labarotuvarı yok, birinci sınıfta alacağınız bilgisayar dersi içinde fakülte dışında ve uzak olan enformatik binasına gitmeniz gerekecek.
  6. Drama sınıfları mevcuttur.
  7. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde hem yaz okulu açılıyor hem de bütünleme sınavları mevcut. Bazı bölümlerdeki dersleri geçmek kolayken bazı bölümlerde zorlanılabiliniyor diyebiliriz.
  8. Fakültenin hemen karşısında yeni yapılan stat var. Maç olduğu zamanlar gürültüden dolayı ders iptal edildiği olmuştur. (ikinci öğretimlerde). Hatta bazı hocalar arabaları ile fakülteye gelirken polisler tarafından geçmeleri yasaklanmıştır. Böyle de traji komik olayları da tarihinde barındırır. Allahtan şimdi Antalyanın kendi stadı yapıldı da bu tarz olaylar olmuyor.
  9. Fakültenin hemen yanında ise Üniversite Camiisi bulunmaktadır.
  10. Fakültenin barındırdığı spor etkinlikleri kapsamında ise sadece masa tenisi mevcuttur.

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim