Liste

Anadolu Üniversitesi’nden Mezun Olmuş 9 Ünlü

Anadolu Üniversitesi’nden Mezun Olmuş 9 Ünlü

1. Pelin Karahan: Kavak Yelleriyle ün kazanan ünlü sanatçı Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Muhteşem Yüzyıl’da da Mihrimah Sultan rolüyle izleyicilerin büyük beğenisini toplamıştı. Pelin Karahan, Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-1

 

2. Yılmaz Büyükerşen: 15 yıldır Eskişehir’in belediye başkanlığı görevini yürüten Büyükerşen, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-2

 

3. Beyazıt Öztürk: Beyaz show ile ünlenen Öztürk, daha çok “Beyaz” ismiyle özdeşleşmiştir. Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-3

 

4. Nurgül Yeşilçay: Asmalı Konak, Eğreti Gelin, 7 Kocalı Hürmüz başta olmak üzere 10’dan fazla dizide başrol oynayan Nurgül Yeşilçay, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-4

 

5. Ayşe Hatun Önal: Çeksene elini, çak bi selam, kalbe ben gibi şarkılarıyla ünlenen sanatçı, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-5

 

6. Burcu Kara: Dizi ve sinema oyuncusu Burcu Kara, Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-6

 

7. Levent Üzümcü: Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Üzümcü, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu bölümünden mezun olmuştur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-7

 

8. Müge Boz: Leyla ile Mecnun, Arka Sokaklar, Yalan Dünya gibi popüler dizilerde oyunculuk yapan Müge Boz, Anadolu Üniversitesi’nde Sinema TV ve Halkla İlişkiler bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-8

 

9. Ahmet Mücahid Ören: Ünlü iş adamı, İhlas Holding Yönetim Kurulu başkanı Ören, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur.
anadolu-universitesinden-mezun-olmus-unluler-9

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu