Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü

0
4166

İstanbul Arel Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin 2 adet yerleşkesi bulunmaktadır. Sefaköy yerleşkesinde 2 yıllık eğitim veren meslek yüksekokulları, Tepekent yerleşkesinde ise 4 yıl ve üzeri eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunmaktadır. Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencileri Tepekent Kampüsü’nde eğitim almaktadırlar. Eğitim 4 yıl sürmektedir. Eğitim kadrosu alanında uzman prof ve doçent hocalardan oluşmaktadır.

Bölüm Hakkında:Diyetisyenlik bölümü son dönemlerde oldukça revaçta olan bir bölüm. Özel bir üniversite tercih etmeyi düşünenler için, Arel Üniversitesi eğitim ve iş hayatı bakımından oldukça doğru bir seçim olucaktır. Bölümde 1. yılda ağırlıklı olarak teorik dersler verilmektedir. 2. ve 3. yıllarda dersler uygulama ağırlıklı olmaktadır. Son sınftada iş yerinde uygulamalar yapılır. Ders yükü bir çok bölüme göre daha rahattır.

Eğitim Kadrosu:Diyetisyenlik bölümünün eğitim kadrosu, alanında oldukça uzman hocalardan oluşmaktadır. Bölümün baş hocası Şule Şakar kariyerinde oldukça başarılı bir eğitmendir. Galatasaray spor klübünününde baş diyetisyenliğini yapmaktadır. Bölümdeki tüm hocalar alanında başarılı, tecrübeli, sıcak ve samimi insanlardır.

Kampüs:Tepekent Kampüsü, Tepekent villa sitesinin içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezinden biraz uzaktır. Kampüsün etrafında yerleşim alanları bulunmaktadır. Kampüs çok fazla bir büyüklüğe sahip değildir. Okul binası, kafeteryalar, yüzme havuzu, labaratuvarlar ve spor salonundan oluşmaktadır. Öğrenciler genelde kampüsteki, kafeteryalarda vakit geçirirler. Kampüsün iç kısmında çok az yeşil alan bulunur. Ancak üniversitenin kampüsünün dış kısmı, tamamen yeşil bir ortamdır.

Bölümün Öğrenci Profili:Diyetisyenlik bölümü kız öğrencilerin ağırlıkta olduğu bir bölümdür. Bölümün öğrenci ortamı oldukça sıcak ve samimidir.

Fiyatları:İstanbulda bulunan bir çok özel üniversiteye göre uygundur. Bölüme yıllık olarak 6 tam burslu, 30’un üzerindede yarı burslu öğrenci alınmaktadır.

Ulaşım:Tepekent Kampüsü, şehir merkezine uzak bir konumda olduğu için, ulaşım okulun ring araçları ile yapılmaktadır. Araçlar 07:30’da Beylikdüzü Son Durak’tan kalkmaya başlar. Kampüsten dönüş seferleri ise 12:30’da başlar. Üniversitenin ring araçlari dışında, bölgede 1 otobüs hattıda bulunmaktadır.

Yurt:Üniversitenin özel villa yurtları bulunmaktadır. Okula çok yakın konumdadır. Düzenli olarak okuldan yurtlara servis kalkmaktadır. Fiyatı standart yurtlara göre biraz yüksektir. Alternatif olarak, yakın semtlerde özel yurtlar bulunmaktadır.

Yemek:Okul binasının içinde büyük bir yemekhanesi bulunmaktadır. Ancak yemekhane birçok üniversiteye göre çok pahalıdır. 1 öğün yemek 10 tl’nin üzerine çıkabilmektedir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim