Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

0
3466

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tanıtımı

Ülkemizin en büyük 3. üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi, tecrübeli öğretim üyeleri ve kaliteli eğitim sistemi ile dikkat çekmektedir. Ortalama 70.000 öğrencinin eğitim gördüğü Atatürk Üniversitesi’nin en köklü fakültelerinden birisi de Mühendislik Fakültesi’dir. Verdiği kaliteli ve uluslararası eğitim sertifikalarına sahip Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 6 bölüm bulunmaktadır. Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri aktif olarak eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir.

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde eğitimini sürdüren öğrenciler, yalnızca teorik dersler görmemektedir. Teorik derslerin yanı sıra, uygulamalı ve staj dersleri ile de alanlarında uzman hale gelebilmektedir. Mühendislik Fakülteleri öğrencileri, bilgisayar ortamında tabi tutulduğu dersler sayesinde, özel sektörde işe başlamadan deneyimli birer mühendis adaylarıdır. Mühendislik Fakültesinde eğitim gören öğrenciler, toplamda 60 iş günü staj yapmaktadır. Stajların 30 günü organizasyon, 30 günü ise atölyedir. Atölye stajı 2. sınıfın sonunda, organizasyon stajı ise 3. sınıf sonunda yapılmaktadır. Öğrencilerin mühendislik fakültelerinde kayıtlı olduğu bölüme ders kaydı yaptıktan sonra ilk sene büyük bir çoğunluğu Yüksek Öğrenim Kurumu’nun Üniversite içinde ve dışındaki yurtlarında konaklamaktadır. Yurtlarda konaklayan öğrenciler, kahvaltılarını ve akşam yemeklerini yurtlarda bulunan yemekhanelerde yemektedir. Ancak yurtlarda kalmayan öğrenciler için de Atatürk Üniversitesi yönetimi REDEVCO adlı yemekhane birimi kurmuştur. Saat 11:00 ile 14:00 arasında öğle yemeklerini 1.9 TL’lik ücret karşılığında yiyebilirler.

Mühendislik Fakültesi’nde eğitimini sürdüren öğrenciler, derslerdeki başarıları ve aktifliği ile bağlantılı olarak yurtdışında okumak için başvuruda bulunabilir. Fakültedeki öğrencilerin %5’i çeşitli ülkelerde Erasmus programlarına dahil olabilirler. Bu sayede yabancı dillerini geliştirebilir, farklı kültürdeki insanlarla kaynaşabilirler. Mühendislik Fakültesi öğrencileri, istedikleri bir spor dalında da aktivitelere katılabilirler. Üniversite içi ve üniversite dışında gerçekleştirilen bu aktiviteler ve turnuvalar sonucunda çeşitli ödüller kazanabilirler. Atatürk Üniversitesi’nin en büyük fakültelerinden olan Mühendislik Fakültesi, her geçen gün eğitim kalitesini artırarak, öğrencilerinin daha iyi bir mühendis olabilmeleri için öğretim üyeleri ve yönetim birimleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kaliteli eğitim veren üniversitesi olarak nitelendirilen Atatürk Üniversitesi, tercihlerinizde yer verebileceğiniz köklü üniversitelerden birisidir.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet