Böreklik ve Pasta Yağları

1
10746

Pastacılıkta Kullanılan Yağ Çeşitleri

Gıda sektörü ve özellikle pastacılıkta birbirinden farklı yağ çeşidi kullanılmaktadır. Ağızda dağılan kurabiye etkisi bırakmak, ya da doğrudan görüntüsü ile sizi mest edecek pastalar yapmak istiyorsanız, aşağıda sizin için belirtmiş olduğumuz yağları kullanabilirsiniz.

Asta Yağı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Yağın piyasada bulunan diğer birçok yağdan farklı, üretiminin tamamen bitkisel olmasıdır. Hamurun elastik bir şekle kavuşmasını ve bu sayede de kolayca şekil almasını, Asta yağı ile sağlamanız mümkündür. Poğaça yapımı ve özellikle börek yapımında, bu yağ çokça kullanılmaktadır. Pastaneciler bu yağın hazır ve kuru gıdalara çok yakıştığını söylemektedir. Yufka yapışmasını sağlamak için de bu yağ kullanılmaktadır.

Frita Yağ Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Frita yağı, genellikle kızartma yağı olarak bilinmektedir. Dayanıklı olan bu yağın kaynama süresine ulaşması oldukça zaman almaktadır. Bu sebepten yağ çeşidinin uzun süreli olduğunu söylemek mümkündür. Yapmış olduğunuz kızartmalara altına benzeyen bir renk katıyor olması sebebiyle çokça tercih edilir. Fritöz gibi aletler kullanıyorsanız, Frita yağının bu tarz aletler için uygun olduğunu söylemek mümkündür. Zira makine içinde kalan tortu oluşumunu da büyük ölçüde engellemektedir. Profesyonel olarak çalışan birçok aşçı, yemeklerinde bu yağı kullanmaktadır.

Alba Yağı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Yağdan ziyade bir margarin olduğunu söyleyebileceğimiz Alba, gıda ürünlerinin uzun süre taze kalmasına yardımcı olan bir yağ çeşididir. Ürünler özellikle piştikten sonra onlara vermiş olduğu renkle, taze ve iştah açıcı görünmesini sağlar. Kurabiye çeşitleri yapmak istiyorsanız ya da profesyonel bir lezzet elde etmenize yardımcı olacak yağlar arasında bulunmaktadır. Pastacılık sektöründe en çok kullanılan yağ hiç kuşkusuz ki Alba yağı olarak bilinmektedir.

Biskin Yağı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Diğer yağ çeşitlerinden farklı olarak evde de kolay bir şekilde yapabileceğiniz, elde etmiş olduğunuz gıda ürününe sertlik katacak bir yağdır. Yediğiniz ürünün ‘kıtır kıtır’ olmasını isterseniz, siz de Biskin yağı kullanabilirsiniz. Kokusuz olan bu yağ, gıdayı tükettiğinizde ağzınızda nahoş bir tat bırakmaz. Sert ve aromasız oluşu da yapmış olduğunuz ürünün tadını almanıza yardımcı olur. Siz de Biskin yağı tercih edebilir, evde deneyeceğiniz birçok tarifte yer verebilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim