Liste

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Mezun Olmuş Ünlüler

Dokuz Eylül Üniversitesinden Mezun Olmuş Ünlüler

1. Şenay Gürler: Acemi Cadı, Kaçak Gelinler, Avrupa Yakası, İkinci Bahar, Çılgın Bediş gibi 20’ye yakın dizi ve filmde oyunculuk yapan Şenay Gürler, Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema bölümü mezunudur.

dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-1

 

2. Emre Aydın: Ünlü sanatçı müzik hayatına Bornova Küçükpark’ta çıktığı barlarda başlamıştır. Özellikle 2006 yılında çıkardığı “Afilli Yalnızlık” eseriyle büyük sükse yapan Emre Aydın Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-2

 

3. Coşkun Can Aktan: Sosyal bilimler alanında yaptığı çalışmalarla tanınan bilim insanı. Dünyanın bir çok ülkesindeki üniversitelerde misafir araştırmacı olarak görev yapan Aktan’ın yurtiçi ve yurtdışında birçok makalesi bulunmaktadır. Coşkun Aktan Dokuz Eylül Üniversitesi mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-3

 

4. Oktay Vural: Milliyetçi Hareket Partisi’nin grup başkanvekili olarak TBMM’de görev yapan Oktay Vural yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapmıştır. Oktay Vural ayrıca 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Yardımcı Doçent görev almıştır.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-4

 

5. Engin Altan Düzyatan: 2012 yılında en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Düzyatan Anadolu Kartalları, Newyork’ta Beş Minare, Romantik Komedi, Koçum Benim, Diriliş: Ertuğrul gibi birçok dizi ve filmde görev almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-5

 

6. Gökhan Kırdar: Birçok dizi ve filmin müziğini yapan Kırdar, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-6

 

7. Yeşim Ceren Bozoğlu: Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu yapan Bozoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-7

 

8. Raşit Çelikezer: Yönetmen, oyuncu, senarist Çelikezer, Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema Televizyon bölümü mezunudur.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-8

 

9. Yavuz Tatış: Türkiye’nin en zengin tarihi eser koleksiyonlarından birine sahip olan Tatış, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.
dokuz-eylul-universitesinden-mezun-olmus-unluler-9

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu