Ege Üniversitesi’nde Bir Ülkücü Öğrenci Şehit Edildi

0
3650

Daha önce defalarca haberini yaptığımız Ege Üniversitesi’nde bugün çıkan olaylarda bir ülkücü öğrenci bıçaklanarak şehit edildi. Ege Üniversitesi’nde okuyanlar bilir. Okumayanlar içinse Ege Üniversitesi’nde yıllardır neler olup bittiğini anlatmak istiyorum.

Edebiyat Fakültesi

Bünyesinde Türk dili ve tarih gibi bölümleri barındıran Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin bahçesinde yaz kış tüm öğrencilerin gözü önünde terör örgütü PKK’nın propagandası yapılıyor. Kimi zaman YDG şarkılarıyla, kimi zaman bebek katili terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleriyle milliyetçi üniversite öğrencileri kışkırtılmaktadır. Ege Üniversitesini tapulu mallarıymış gibi kullanan PKK’lı öğrenciler fakültede istedikleri öğrenciyi sınavlara sokmama gücüne sahip.

PKK’lı Öğrencilerin Bitmeyen Saldırıları

Hemen her sene milliyetçi ülkücü öğrencileri darp eden PKK’lı öğrenciler, geçtiğimiz yıllarda yemekhanede yemek yiyen Azerbaycanlı öğrencilere de saldırmıştı. Kafalarında sürahi kırılan öğrencilerse günlerce yoğun bakımda yatmıştı.

Son olarak PKK’lı öğrenciler 2014’ün ekim ayında Atatürk büstlerinin yakılmasını protesto eden öğrencilere saldırmıştı.

PKK’lı Öğrenciler liseli öğrencilere bile saldırmıştı

Ege Üniversitesi’nin çıkışında 200 metre kadar ilerisinde Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi bulunmaktadır. 4 sene evvel Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi’nde okuyan ülkücü öğrencileri sindirmek için Ege Üniversitesi’nden satırlı sopalı 50 kişilik terörist grup gelmiş ve ülkücü lise öğrencilerine saldırmıştı.

Ölüm Kaçınılmazdı

1984 yılından beri öldürmeyi vazife edinmiş PKK, Ege Üniversitesi’nde de kendine yer edindi. Yıllardır rektör, dekan, öğretim görevlileri, öğrenciler ve polisin gözü önünde öğrenci yaralamaktan okul işgaline, tehditten öğrenciyi öldürmeye kadar tüm canilikleri yapmıştır. Çözüm sürecinde herkesin sessiz kalmasıysa bugünkü öğrenci cinayetini doğuran en önemli faktördür. Fırat Çakıroğlu hem bu vatanın hem de Ege Üniversitesi’nin şehididir.

Şehit öğrenci daha önce defalarca uyarmıştı

Sosyal medya hesabından defalarca Ege Üniversitesi’nde tehlikeli bir terörist yapılanma olduğunu yazan Fırat Çakıroğlu bugün üniversitede öğrencilerin gözü önünde şehit edildi. Geçtiğimiz sene ülkücü öğrencilere yapılan saldırı sonrası Fırat Çakıroğlu basın açıklaması yapmıştı.

fırat çakıroğlu

Mekanı Cennet olsun…


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet