Elazığ Belediyesi’nden Üniversitelilere Ücretsiz Ulaşım

1
3168

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz 10 gün içerisinde ikametgahını Elazığ’a aldıran Fırat Üniversitesi öğrencilerine toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını açıkladı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, üniversite öğrencileri için kolaylık sağlayan yeni bir fırsatı açıkladı. Öğrencilerin ikametgahlarını Elazığ’a aldırmaları halinde toplu taşıma araçlarından ücretsiz bir şekilde yararlanacağını belirten Yanılmaz, “Üniversite öğrencilerinin toplu taşıma hizmetlerinden tamamen ücretsiz yararlanmalarını sağlayacak olan hizmet 25 Aralık 2014 tarihinden itibaren hayata geçirilecek. Bunun için bugünden itibaren öğrencilerimizin ikametgahlarını Elazığ’a aldırmaları yeterli olacaktır” dedi.

Başkan, “Fırat Üniversitesinde, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimiz yarından itibaren 25 Aralık 2014 gününe kadar Elazığ’da ikamet ettiğini gösterir ikamet, öğrenci belgesi ve bir adet fotoğraf getirip belediyemize müracaatları halinde taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanacaklardır” diye konuştu.

ÜCRETSİZ PASO İÇİN BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLIYOR

Yeni uygulamanın sadece Fırat Üniversitesi öğrencilerini kapsadığını, ilk ve orta öğretim ile açıköğretim öğrencilerinin bu uygulamanın dışında kaldığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Uygulamanın geçerli olması için Fırat Üniversitesi’nden son bir ay içerisinde alınmış öğrenci belgesi, Elazığ şehir merkezinde oturduğuna dair ikametgah kağıdı ve 1 adet fotoğraf yeterli olacaktır. Bugünden itibaren öğrencilerimiz belediyemiz merkez bina ve şehir merkezinde bulunan Belediye İş Merkezi’ndeki paso birimlerine müracaat edebilecekler. Bu uygulamadan ancak 16 Aralık 2014 tarihi ile 25 Aralık 2105 tarihleri arasında müracaat eden öğrencilerimiz faydalanabilecekler.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim